Mokesčių sistema Lietuvoje


Mokesciu rusys lietuvoje. Mokesčių politika lietuvoje. Mokesciu teises samprata. Mokesčių sistemos samprata. Mokestiniai santykiai. Mokesciu rusys. Mokesciu politika. Mokes2i7 sistema lietuvoje. Mokestiniu santykiu teisinis reguliavimas. Mokesciu sistema lietuvoje 2010.

Įžanga. Mokesčių teisės samprata. Mokesčio mokėtojo sąvoka. Mokesčių rūšys. Mokesčių sistema lietuvoje. Mokesčio dydis (tarifas). Mokesčio mokėjimo būdas. Mokesčio mokėjimo forma. Literatūra. Mokesčių teisė - tai finansų teisės normų reguliuojančių visuomeninius santykius, atsirandančius nustatant mokesčius į valstybės (savivaldybės) biudžetą bei pinigų fondus, visuma.

Piniginiai ištekliai į biudžetą bei pinigų fondus. Mokestiniai santykiai yra reguliuojami finansų teisės normų, kurių visuma sudaro mokestinių santykių teisinio reguliavimo (mokesčių teisės) institutą.

Mokesčių teisė - tai finansų teisės normų reguliuojančių visuomeninius santykius, atsirandančius nustatant mokesčius į valstybės (savivaldybės) biudžetą bei pinigų fondus, visuma.

Mokesčio mokėtojas -,,asmuo, kuriam mokesčio įstatymas nustato prievolę mokėti mokestį . Mokesčio mokėtoju gali tapti tiek fizinis asmuo (individas)t tiek juridinis asmuo, tiek kita organizacija, taip pat bet koks kitaip organizuotas teisės subjektas, nepriklausomai kokie jo santykiai su valstybe, nustačiusia mokestį (t. Ar jis priklauso jos jurisdikcijai, ar ne). Vienus mokesčius moka tik juridiniai asmenys (pelno mokestį), kitus - tik individai (gyventomokesčių teisė apima visuomeninius mokestinius santykius, kai nustatomi ir surenkami piniginiai ištekliai į biudžetą bei pinigų fondus. Visuomeniniai santykiai susiformuoja dėl tam tikrų poreikių, kuriuos tenkindami žmonės susisaisto atitinkamais socialiniais ryšiais. Būtent dėl poreikio sukaupti piniginius išteklius bendroms visuomenės reikmėms finansuoti ir atsiranda mokestiniai santykiai. Jie klostosi valstybės finansinės veiklos srityje ir reikalauja atitinkamo teisinio reguliavimo mechanizmo.

Mokestiniai santykiai, reguliuojami mokesčių teisės, pasižymi įvairove, sąlygojančia jų sąryšį ne tik su valstybe, bet ir su visais ūkio subjektais, taip pat su gyventojais (palaikant tokius santykius dalyvauja ne tik valstybė, bet ir valstybės bei savivaldybės institucijos, įvairių formų juridiniai asmenys, gyventojai, užsienio subjektai). Per mokestinius santykius skirstomos ir perskirstomos visuomenės grynosios pajamos tarp valstybės ir ūkio subjektų bei gyventojų, Šiems santykiams būdingas paskirstomasis pobūdis. Antra vertus, mokestinių santykių forma realizuojama valstybės mokesčių politika ir sudaromos finansinės prielaidos valstybės (savivaldybių) atliekamoms funkcijoms tinkamai vykdyti. Mokestinius santykius, pasižyminčius įvairove, vienija bendra paskirtis - sukaupti lėšas, reikalingas normaliam valstybės funkcionavimui. Akivaizdu, kad šie santykiai atsiranda ir egzistuoja dalyvaujant valstybei, organizuojančiai visą finansinę veiklą ir mokesčių srityje (organizacinis mokestinių santykių pobūdis). Mokestinių santykių atsiradimą inspiruoja valstybės poreikis gauti pajamų, sudarančių finansinį jos veiklos pamatą. Tai reiškia šių santykių ekonominį-finansinį pagrįstumą.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (3707 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mokesčių sistema Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Mokesčių sistema Lietuvoje. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokesciu-sistema-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 11:59
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo