Mokesčių sistema


Mokesciu sistema lietuvoje 2012. Tobula mokesciu sistema. Mokesciu klasifikacija. Lietuvos mokesciu sistema referatas. Mokesciu klasifikavimas. Lietuvos mokesčių sistema kursinis. Mokesciu sistema referatas. Lietuvos mokesciu sistema 2012. Mokesciu klasifikavimas ir rusys. Mokesciu sistemos principai.

Įvadas. Mokesčių sistemos teorinė apžvalga. Mokesčių samprata ir jų funkcijos. Mokesčių klasifikavimas. Apmokestinimo principai. Lietuvos mokesčių sudėtis. Pridėtinės vertės mokestis. Gyventojų pajamų mokestis. Pelno mokestis. Išvados. Literatūra.

Atkūrus krašto nepriklausomybę ir plėtojantis rinkos santykiams lietuvoje, kartu buvo kuriama ir tobulinama mokesčių sistema. Mokesčiai yra pagrindinis valstybės pajamų formavimo būdas, istoriškai atsiradęs kartu su valstybe. Mokesčiai surenkami ir perskirstomi patenka į biudžetus, fondus bei naudojami valstybės funkcijų finansavimui. Lietuvos mokesčių sistemą sudaro virš 20 mokesčių, kurie patenka į valstybės biudžetą bei nebiudžetinius fondus.

Šios temos analizavimas yra ganėtinai aktualus, norint surasti optimalaus abiejų pusių: valstybės ir mokesčius mokantiems asmenims, intereso suderinamumą. Siekiama atrasti tokias mokesčių sistemos sąlygas, kurios užtikrintų valstybės funkcijų vykdymą ne tik dabartiniame ekonominio ciklo etape (tai pasiekiama, mokesčių dėka surinkus pakankamai lėšų), bet ir ateityje (palikus privačiam sektoriui tiek išteklių, kad būtų norų ir galimybių vystyti gamybą ir gauti dar didesnes pajamas).

Civilizacijos istorijoje pilna pavyzdžių, kai šis ekonominis ginčas buvo sprendžiamas kariaujant ir taikiais būdais, diktatoriškais ir demokratiniais metodais. Įvairių socialinių mokslų atstovai iki šiol tebesvarsto, kaip turėtų atrodyti “tobula” mokesčių (ir bendra valstybės pajamų) sistema.

Šio darbo tikslas – išsiaiškinti mokesčių būtinumą, išnagrinėti lietuvos mokesčių sistemą, mokesčių klasifikaciją ir funkcijas.

Realizuojant užsibrėžtą tikslą būtų iškelti tokie darbo uždaviniai:

Atlikti mokslinę literatūrinę analizę apie mokesčių būtinumą;

Pateikti mokesčių klasifikaciją;

Aptarti apmokestinimo principus;

Išsiaiškinti kaip veikia mokesčių sistema lietuvoje;

Aptarti pridėtinės vertės, gyventojų pajamų ir pelno mokesčius.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 278 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (3004 žodžiai)
  • Zivile
  • Mokesčių sistema
    10 - 1 balsai (-ų)
Mokesčių sistema. (2012 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokesciu-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 01:38
×