Mokesčių struktūra Lietuvoje ir Lenkijoje


Gpm lenkijoje. Lenkijos mokesciu sistemos skirtumai nuo lietuvos.

Įvadas. Mokesčių sistemos raida. Mokesčių istorinė raida Lietuvoje. Mokesčių harmonizavimas Lietuvai įstojus į ES. Mokesčių istorinė raida Lenkijoje. Mokesčių sistema. Mokesčių rūšys. Lietuvos Respublikos mokesčių sistema. Lenkijos mokesčių sistema. Lietuvos ir Lenkijos mokesčiai. Gyventojų pajamų mokestis (GPM). Pelno mokestis. Pridėtinės vertės mokestis (PVM). Nacionalinio biudžeto pajamų surinkimas Lietuvoje ir Lenkijoje. Išvados. Literatūros sarašas. Priedai.

Šiame amžiuje vyksta konkurencija ne tik tarp įmonių, bet ir tarp šalių – mokesčių sistemų. Kiekvieną valstybė stengiasi tobulinti savo mokesčių sistemą, juk profesionaliai sukurta mokesčių sistema yra vienas iš svarbiausių demokratinės valstybės vystymosi faktorių.

Savo darbe iš pradžių trumpai aprašysiu Lietuvos ir Lenkijos šalių mokesčių istorinę raidą, antrame skyriuje nagrinėsiu mokesčių sistemą, kaip ji turi būti sudaroma, iš kokių mokesčių sudaryti abiejose šalyse. O trečiame skyriuje plačiau išnagrinėsiu pasirinktus mokesčius (GPM, PVM, pelno mokestis) Lietuvoje ir Lenkijoje, taip bandysiu ieškoti skirtumus ir panašumus šių mokesčių.

  • Microsoft Word 496 KB
  • 2013 m.
  • 31 puslapis (6487 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julija
  • Mokesčių struktūra Lietuvoje ir Lenkijoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Mokesčių struktūra Lietuvoje ir Lenkijoje. (2013 m. Lapkričio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokesciu-struktura-lietuvoje-ir-lenkijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 00:50
×