Mokesčių surinkimas - šešėlinės ekonomikos skatinimas


Atvejo analizė mokesčių surinkimas – šešėlinės ekonomikos mažinimas. Vilnius , 2017 Įvadas. Šešėlinės ekonomikos samprata bei kitimo tendencijos. Šešėlinės ekonomikos sąvoka bei skirtingi požiūriai į „ šešėlį “. Šešėlinės ekonomikos mastai Lietuvoje bei kitimo tendencijos. Mokesčių surinkimas Lietuvoje. Institucijos , kovojančios su šešėline ekonomika Lietuvoje LietuvoS MUITINĖ. Valstybinė mokesčių inspekcija vmi. Valstybinė darbo inspekcija. Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba. Pasiūlymai veiklos tobulinimui.


Aptarti valstybės vykdomas programas mažinti „šešėliui“ bei didinti mokesčių surenkamumui.

Jo teigimu į šešėlinės ekonomikos apibrėžimą neturėtų būti įtraukiami nelegalūs veiksmai, tokie kaip vagystės, apiplėšimai, prekyba narkotikais.

VALSTYBINĖ MOKESČIŲ INSPEKCIJA (VMI) yra pagrindinė institucija, įgyvendinanti Vyriausybės nuostatas mokesčių administravimo srityje. Tarp VMI veiklos krypčių – mokesčių administravimo gerinimas, šešėlinės ekonomikos masto mažinimas, skatinimas sąžiningai mokėti mokesčius. Buvo komunikuojama su visuomene, rengiami seminarai, norintiems pradėti verslą, taip pat nuo 2006m. veikia VMI pasitikėjimo telefonas, kuriuo galima pranešti apie sukčiavimus. VALSTYBINĖ DARBO INSPEKCIJA. VDI orientuojasi ne į griežtų tikrinimų planavimą ir vykdymą, o į pagalbą įmonėms, jas konsultuodama ir informuodama, kurdama tikrinimų kultūrą, grindžiamą abipusiškai geranoriškais santykiais. Siekdama mažinti administracinę naštą verslui, VDI nuo 2012 metų savo veiklą grindžia lankstesnių sprendimų, skatinimo ir patarimų taktika. Apie 50% atliekamų patikrinimų yra orientuoti ne į griežtus tikrinimus, o į įmonių konsultavimą bei informavimą. Rengiami seminarai mažoms, vidutinėms, pirmus metus veikiančioms įmonėms, taip pat skiriamas dėmesys nelegalaus darbo prevencijai, aiškinama apie darbo sutarties sudarymo procedūrą, akcentuojama jos svarba, kalbama apie darbo pažeidimus.

VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA. Viena iš VSAT veiklos krypčių – kova su kontrabanda.

  • Microsoft Word 203 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1164 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Mokesčių surinkimas - šešėlinės ekonomikos skatinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Mokesčių surinkimas - šešėlinės ekonomikos skatinimas. (2017 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokesciu-surinkimas-seselines-ekonomikos-skatinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 22 d. 11:57
×