Mokesčių teisė Lietuvoje


Realizacinės pajamos. Pridėtinės vertės mokestis lietuvoje konspektas. Pvm konspektas. Mokesciu teise pvm. Lietuvoje mokesčių teisė.

Pridėtinės vertės mokestis. Akcizai. Mokesčių mokėjimas ir ataskaitų pateikimas. Mokestinių ginčų sprendimas. Pvm nuolaidos taikomos pvm mokėtojais įregistruotų įmonių importuojamam ilgalaikiam gamybinės paskirties turtui. Apmokestinamąją lietuvos respublikoje pagamintų prekių vertę sudaro prekių pardavimo kaina be akcizo ir pridėtinės vertės mokesčio. Importuojamų prekių apmokestinamą vertę sudaro prekių muitinės vertės ir muito suma.

Pridėtinės vertės mokestį nustato lr pridėtinės vertės mokesčio įstatymas (valstybės žinios, 1994, nr. 3-40), lr vyriausybės nutarimas dėl pridėtinės vertės mokesčio (valstybės žinios, 19pvm nuolaidos taikomos pvm mokėtojais įregistruotų įmonių importuojamam ilgalaikiam gamybinės paskirties turtui.

Pvm objektas yra prekių gamybos, atliekamų darbų ir teikiamų paslaugų procese sukurta ir realizuota pridėtinė vertė bei importuojamos prekės. Išimtis sudaro sveikatos priežiūros prekės bei paslaugos, socialinės paslaugos, kai kurios švietimo, kultūros ir mokslo paslaugos, taip pat draudimo, bankų paslaugos, loterijos ir azartiniai lošimai bei kitos pridėtinės vertės mokesčio įstatyme nurodytos prekės ir paslaugos.

Juridiniai asmenys, Lietuvoje veikiantys užsienio valstybių ūkio subjektų padaliniai ir fiziniai asmenys, kurių realizacinės pajamos (įplaukos) neskaitant pvm ir neįskaitant daugiau kaip metus naudoto ilgalaikio turto pardavimo, sudaro ne daugiau kaip. 000 lt per metus, neprivalo registruotis pvm mokėtojais. Jie pvm neskaičiuoja ir nemoka į biudžetą. Šių asmenų sumokėtas pvm už įsigytas prekes, gautas paslaugas jiems nekompensuojamas.

Asmenys, kurių realizacinės pajamos sudaro nuo. 000 lt iki. 000 lt per metus (per paskutiniuosius 12 mėnesių), gali registruotis pvm mokėtojais, jei jie to pageidauja. Šie asmenys pvm moka į biudžetą (pvm grąžinamas jiems iš biudžeto) pradedant nuo kito mėnesio po registracijos.

Jei įmonių ar asmenų realizacinės pajamos viršija. 000 lt per metus (paskutiniuosius 12 mėnesių), tuomet jie privalo registruotis pvm mokėtojais, skaičiuoti pvm ir mokėti į biudžetą bendaptarnavimo išlaidos arba kitos į prekių gamybos ar paslaugų teikimo kainą neįskaitytos sumos, kurias pirkėjas sumoka prekių pardavėjui ar paslaugos teikėjui.

Pvm mokėtojas privalo vesti atskirą apmokestinamų pvm prekių (paslaugų) pirkimo ir pardavimo apskaitą, kuria remiantis apskaičiuojamas pvm.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (1953 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mokesčių teisė Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Mokesčių teisė Lietuvoje. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokesciu-teise-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 12:32
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo