Mokestinės lengvatos


Įvadas. Dėstomoji dalismokesčių ištakos ir jų esmė. Mokestinės lengvatos. Mokestinių lengvatų klasifikacija. Sodros mokesčio lengvata įsidarbinant pirmą kartą. Sodros mokesčio lengvatos privalumai ir trūkumai. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.

Paprastai mokslininkai, lygindami apmokestinimo lygį šalyje nagrinėja normatyvinius (reglamentuojamus) mokesčio tarifus, t.y. tokius tarifus, kurie yra įtvirtinti teisės aktais toje šalyje. Tačiau nėra mokesčio, kuris neturėtų lengvatų, išimčių ar kitų nuostatų, kurios nustatytų specifines apmokestinimo sąlygas konkretiems asmenims ar mokesčio objektams. Dėl tokių lengvatų faktinis mokesčio tarifas yra mažesnis, nei yra įtvirtintas teisės aktais.

Dažniausiai lengvatomis siekiama vieno ar kelių konkrečių tikslų. Pvz. lengvatomis siekiama tinkamesnio apmokestinimo principų įgyvendinimo, arba investicijų į tam tikrus produktus ar gamybą skatinimo ir pan.

Šio darbo tikslas – atskleisti apmokestinimo teorinius pagrindus bei plačiau aptarti mokestinės lengvatos paskirtį bei atskiros mokestinės lengvatos, Sodros mokesčio lengvatos, įsidarbinant pirmą kartą, svarbą ir aktualijas šių dienų darbo rinkai. Taip pat išsiaiškinti mokestinių lengvatų privalumus ir trūkumus, atskiros mokestinės lengvatos, Sodros mokesčio lengvatos, įsidarbinant pirmą kartą, taikymo probleminius klausimus.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2938 žodžiai)
  • Sigita
  • Mokestinės lengvatos
    10 - 1 balsai (-ų)
Mokestinės lengvatos. (2012 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokestines-lengvatos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 23:50
×