Mokestinis tyrimas ir patikrinimas


Mokestinis tyrimas, patikrinimas. Įvadas. Mokestinis tyrimas. Mokestinis patikrinimas. Mokestinio patikrinimo rūšys. Periodiškumas. Skirtumai. Skirtumai – mokestinis patikrinimas. Skirtumai – mokestinis tyrimas. Atsakomybė. Pagrindiniai mokesčių vengimo ir slėpimo atvejai. Atliktų patikrinimų ir tyrimų analizė 2013 metais. Išvados. Literatūros sąrašas.

Mokestinis tyrimas Mokestinis patikrinimas ir jo rūšys Mokestinio tyrimo ir mokestinio patikrinimo palyginimas Mokestinio tyrimo ir patikrinimo periodiškumas Skirtumai Atsakomybė Pagrindiniai mokesčių vengimo ir slėpimo atvejai 2013 m. atliktų tyrimų ir patikrinimų analizė Išvados.

Mokestinis patikrinimas nėra labai maloni procedūra mokesčių mokėtojams, tačiau ji neišvengiama, nes viena iš administratoriaus pareigų yra tikrinti, ar mokesčių mokėtojas teisingai apskaičiuoja mokesčius, užpildo mokestines deklaracijas bei vykdo kitas savo pareigas mokesčių srityse. Todėl kasmet nemažai žmonių susiduria su šia procedūra..

Taigi, tiek mokestinis patikrinimas, tiek mokestinis tyrimas yra procedūros, skirtos tikrinti, kaip mokesčių mokėtojas atlieka pareigas apskaičiuoti, deklaruoti ir sumokėti mokesčius, be to, abi procedūros yra mokesčių mokėtojų kontrolės formos. Nepaisant nurodytų šių procedūrų panašumų, reikia akcentuoti, kuo šios procedūros iš esmės skiriasi.

Mokestinis patikrinimas pasižymi daug griežtesniu reglamentavimu, nes aiškiai nustatomos ne tik mokesčių mokėtojo teisės jo metu, bet ir mokesčių administratoriaus pareigos ar jo veiksmų apribojimai. Vienas iš tokių apribojimų – būtinas pavedimas tikrinti, su kuriuo privalomai supažindinamas mokesčių mokėtojas [2, 120 str.] Kitas – mokestiniai patikrinimai dėl to paties mokesčio ir už tą patį laikotarpį gali būti atliekami tik vieną kartą. Trečias – ribojamas patikrinimų dažnumas [2, 117 str.] Ketvirtas – patikrinimo rezultatų įforminimas [2, 128 str.] ir galimybė juos apskųsti. Taigi mokesčių administratorius, atlikęs mokestinį patikrinimą, apriboja sau galimybę „sugrįžti“ ir ištaisyti tam tikrus netikslumus ar „klaidas“, jeigu tokių būtų padaryta (o praktika rodo, kad jų tikrai padaroma).

  • Finansai Skaidrės
  • MS PowerPoint 146 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (931 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Mokestinis tyrimas ir patikrinimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Mokestinis tyrimas ir patikrinimas. (2015 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokestinis-tyrimas-ir-patikrinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 11:07
×