Mokestinių pajamų ES šalyse statistinė palyginamoji analizė


Mokestinių pajamų ES šalyse statistinė palyginamoji analizė. Įvadas. Kas yra mokestinės pajamos? Mokesčių naštos es šalyse „2017 m. ekonomikos laisvės indeksai”  rodikliai. Mokesčių ir BVP santykis (Lietuvos su ES). Mokestinių pajamų ir BVP santykis pirmose vietose Prancūzija, Danija ir Belgija. 2015 metais mokestinės pajamos absoliučiąja verte padidėjo 26 ES valstybėse narėse. Vaizdas pagrindinės kategorijos mokesčių ir socialinių įmokų, 2015 (¹) (% BVP). Valdžios sektoriaus pajamos.  Pagrindinės mokesčių ir socialinių įmokų kategorijos . Dėkojame už dėmesį! Ar turite klausimų?


Mokestinės pajamos. Kas tai? Mokesčių naštos ES rodikliai; Mokestinių pajamų ir BVP santykis; Valdžios sektoriaus pajamos; Pagrindinės mokesčių ir socialinių įmokų kategorijos.

Mokesčių naštos es šalyse „2017 m.

„Ekononominės laisvės indeksas” tai mokesčių naštos rodiklis, jis yra sudėtinis ir atspindi ribines mokesčių normas tiek fizinių ir juridinių asmenų pajamų ir bendrą apmokestinamą lygį (įskaitant nustatytų visų lygių valdžios tiesioginių ir netiesioginių mokesčių). Mokesčių naštos rodiklio rezultatas yra kilęs iš trijų kiekybinių sub-veiksnių:   Viršutinis ribinis mokesčių tarifas gyventojų pajamų; Viršutinis ribinis mokesčių tarifas įmonių pajamų; Bendra mokesčių našta, kaip BVP procentinė dalis.

Nors mokesčių našta Lietuvoje yra gana didelė, ypač mažas pajamas gaunantiems asmenims, o pajamos iš aplinkosaugos ir kitų augimui palankių šaltinių išlieka mažos. Mokestinių prievolių vykdymo atotrūkis yra didelis. Lietuvoje vienas žemiausių ES pridėtinės vertės mokesčio (PVM) prievolių vykdymo užtikrinimo ir jų vykdymo lygis. PVM prievolių vykdymo atotrūkis tarp teorinių teisės aktais nustatytų PVM įsipareigojimų ir faktiškai surinktų mokestinių pajamų 2013 m. siekė 37,7 % – gerokai daugiau už 15,2 % ES vidurkį.

Mokestinių pajamų ir BVP santykis: pirmose vietose Prancūzija, Danija ir Belgija.

2015 metais mokesčių pajamos (įskaitant socialinio draudimo įmokas) sudarė 40,0% BVP, ir sudarė apie 89% visų valstybės pajamų.

  • MS PowerPoint 864 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (915 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Mokestinių pajamų ES šalyse statistinė palyginamoji analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Mokestinių pajamų ES šalyse statistinė palyginamoji analizė . (2017 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokestiniu-pajamu-es-salyse-statistine-palyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 14:26
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo