Mokestis už aplinkos teršimą


Įvadas. Mokestis už aplinkos teršimą lietuvoje. Aplinkos teršimo mokesčio istorija. Aplinkos taršos šaltiniai. Mokesčio už aplinkos teršimą apmokestinimo instrumentarijus. Mokesčio už aplinkos teršimą elementai. Mokesčio už aplinkos teršimą ėmimo būdas. Mokesčio už aplinkos teršimą nustatymo metodas. Mokesčio už aplinkos teršimą apskaičiavimas. Mokesčio už aplinkos teršimą iš mobilių taršos šaltinių apskaičiavimas. Mokesčio už aplinkos teršimą apmokestinamųjų gaminių ir pakuotės atliekomis apskaičiavimo pagrindai. Mokesčio už aplinkos teršimą iš stacionarių taršos šaltinių apskaičiavimas. Lietuvos Respublikos mokesčio už aplinkos teršimą statistika. Mokesčio už aplinkos teršimą lietuvoje ir estijoje palyginimas. Mokestis už aplinkos teršimą Estijoje. Mokesčio už aplinkos teršimą tarifai Estijoje. Teršalų, išmetamų į atmosferą, teršimo mokestis. Mokesčiai teršalų, išmetamų į vandens telkinius, gruntinį vandenį ar dirvožemį. Atliekų šalinimo taršos mokesčiai. Mokesčio už aplinkos teršimą palyginimas Lietuvoje ir Estijoje. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedas.

Darbo objektas – mokestis už aplinkos teršimą.

Darbo tikslas – išanalizuoti mokestį už aplinkos teršimą.

Darbo uždaviniai:

1.Apžvelgti mokesčio atsiradimą Lietuvoje;

2.Išaiškinti mokesčio už aplinkos teršimą instrumentarijaus dalis;

3.Pateikti šio mokesčio statistiką;

4.Susipažinti su aplinkos teršimo mokesčiu Estijoje;

5.Palyginti mokesčio už aplinkos teršimą sistemą Lietuvoje ir Estijoje.

Tyrimo metodai:

1.Mokslinės literatūros analizė;

2.Pirminių ir antrinių duomenų analizė.

Svarbiausia naudota literatūra: Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymas (1999 m. gegužės 13 d., Vilnius) ir „Viešieji finansai“ (E. Buškevičiūtė, 2008, Kaunas)

Darbo struktūros paaiškinimas: Darbą sudaro dvi teorinės dalys. Pirmoje dalyje „Mokestis už aplinkos teršimą Lietuvoje“ trumpai supažindinama su mokesčio atsiradimu, aptariamas apmokestinimo instrumentarijus bei pateikiama mokesčio statistiniai duomenys Lietuvoje. Antroje dalyje nagrinėjama Aplinkos taršos mokestis Estijoje bei pateikiamas šio mokesčio palyginimas Lietuvoje ir Estijoje.

Darbo struktūra ir apimtis. Darbą sudaro įvadas, 2 dalys, išvados. Pagrindinė darbo medžiaga aprašyta 28 puslapiuose, įskaitant 6 lenteles, 3 paveikslus bei 4 priedus. Panaudotos literatūros sąrašą sudaro 16 šaltinių.

  • Microsoft Word 72 KB
  • 2013 m.
  • 28 puslapiai (6013 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovile
  • Mokestis už aplinkos teršimą
    10 - 1 balsai (-ų)
Mokestis už aplinkos teršimą. (2013 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokestis-uz-aplinkos-tersima.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 07 d. 22:48
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo