Mokinių ir mokytojų elgesys rizikingose situacijose


Mokinių ir mokytojų elgesio rizikingose situacijose įgūdžių ugdymas. Įvadas. Ugdytinio veiklą apimančios ugdymo sąvokos. Bendradarbiavimo sistemos valdymas klasės aplinkoje. Nenoras mokytis. Darbas su “sunkiais” vaikais grupėje (agresija ir jos slopinimas. Konfliktų mokykloje valdymo keliai ir klystkeliai (įgūdžių ugdymas). Išvados. Literatūra.

Šiuolaikinėje visuomenėje, patiriančioje įvairiausių neigiamų procesų, neretai nuošaly nelieka tiek vaikų, tiek ir viso jaunimo problemos, kurios laikui bėgant tampa vis sudėtingesnės. Joms spręsti reikalinga ne vieno specialisto pagalba.Turi būti kuriama bendra strategija, kuria galėtų vadovautis daugelis ugdymo institucijų, mobilizuojant į ją visas jėgas bei kompetenciją (Odeta Merfeldaitė, Asta Railienė, 2007m).Mokykla viena iš svarbiausių vietų į kurią turėtų būti atkreiptas dėmesys.Jaunosios kartos didžiąją ugdymodalį formuoja ji, juk čia šiuolaikinio gyvenimo sąlygomis privalomai mokomi visi iki 16 metų amžiaus.Gerai žinome jog taip pat asmenybę ugdo, jai žinių teikia ir visa aplinka – šeima, gamta, masinės komunikacijos priemonės, taip pat ir religinės institucijos, visuomeninės organizacijos.Visa tai daro didžiulę įtaką žmogaus žinioms, jo vertybėms bei isitikinimams, santykiams su kitais žmonėmis ir visa aplinka, t.y. asmenybės, formavimuisi.Vadinasi, dabartinėmis sąlygomis nereikėtų pervertinti mokyklos vaidmens visagališkumo.

Vis delto pagrindinė mokyklos veikla išlieka mokymas ir mūsų dienomis yra labai reikšminga.Jau pačios sąvokos tokios kaip “mokymas”, “mokytis”, “mokykla” išryškina pagrindinį šios institucijos uždavinį.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (2744 žodžiai)
  • Andrius
  • Mokinių ir mokytojų elgesys rizikingose situacijose
    10 - 1 balsai (-ų)
Mokinių ir mokytojų elgesys rizikingose situacijose. (2012 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokiniu-ir-mokytoju-elgesys-rizikingose-situacijose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 00:43
×