Mokinių motyvacijos kėlimas


Kaip aš galėčiau skatinti ix klasės mokinius aktyviems kūno kultūros užsiėmimams. Pedagoginių studijų baigiamasis darbas. Įžanga. Pedagoginės veiklos tobulinimo tyrimo teorinis pagrindimas. Sveikos gyvensenos samprata. Kūno kultūros pamokos svarba. Mokymo metodai ir jų panaudojimas kūno kultūros pamokose. Pedagoginės veiklos tobulinimo tyrimas. Tyrimo metodika. Tyrimo aplinka. Tyrimo eiga ir rezultatų aptarimas. Kompetencijų tobulinimo perspektyva savirefleksijos kontekste. Pedagoginės veiklos tobulinimo apibendrinimas ir refleksija. Išvados. Rekomendacijos. Literatūra.

Problema. Tyrimo metu išryškėjo dvi problemos, su kuriomis susiduria mokiniai kūno kultūros pamokose: motyvacijos trūkumas arba nebuvimas ir žalingi įpročiai. Šios problemos labai glaužiai susiję tarpusavyje. Dažniausiai dėl žalingų įpročių turėjimo, mokiniams dingsta noras sportuoti, o kai nėra noro, tada nėra ir motyvacijos. Tuomet mokiniai pradeda nebevaikščioti į pamokas.

Kūno kultūros, kaip dalyko, specifika byloja, kad šiose pamokose sveikai gyvensenai turėtų būti skiriamas didelis dėmesys. Deja, ne visi mokytojai į tai kreipia dėmesį.

Sveikos gyvensenos tema yra labai plati ir įdomi, ją nagrinėja daugelis tiek užsienio, tiek ir Lietuvos mokslininkų, daktarų, pedagogų. Šia tema yra atlikta daug tyrimų.

Galima teigti, kad sveikos gyvensenos tema yra labai aktuali kiekvienam šiuolaikiniam mokytojui, o jo pareiga yra tai perteikti kiekvienam mokiniui, kad jis vystytųsi ir augtų sveikas, stiprus ir savimi pasitikintis.

Tikslas - atskleisti pedagogo veiklos tobulinimo galimybes, skatinant IX klasės mokinių sveiką gyvenseną kūno kultūros užsiėmimuose.

Uždaviniai:

1.Išanalizuoti ir pagrįsti sveikos gyvensenos problemas, jų priežastis mokinių tarpe;

2.Nustatyti mokinių sveikos gyvensenos ugdymosi galimybes kūno kultūros pamokose.

  • Microsoft Word 141 KB
  • 2014 m.
  • 42 puslapiai (8072 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Rytis
  • Mokinių motyvacijos kėlimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Mokinių motyvacijos kėlimas. (2014 m. Vasario 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokiniu-motyvacijos-kelimas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 05:29
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo