Mokslas apie judesius


Atvira. Uždara. Stovėjimas. Jungties rūšis.

Išklausytos temos: Kineziologijos įvadas. Judėjimas sąnariuose. Judesio plokštumos ir ašys. Griaučių funkcijos. Griaučių dalys. Kaulo sandara. Kaulų rūšys. Sąnarių sistema. Jungčių rūšys. Sąnario sandara.

Praktikos darbo tikslas: Susipažinti su kineziologijos terminais, fiziologiniais žmogaus kūno judesiais, su pasyviąja judamojo aparato dalimi, sąnarių tipais ir struktūra. Sužinoti judesio plokštumas ir ašis. Mokėti atskirti judesius atliekamus uždaroje ir atviroje kinematinėje grandinėje.

Reikalingos priemonės: rašiklis, kėdė, kušetė, smėlio maišelis, anatominis modelis.

11. Įrašykite teisingą terminą prie aprašyto judesio. Judesiai atliekami iš anatominės padėties. Naudokite terminą tik vieną kartą.

13. Susiskirstę grupėmis po 3 atlikite nurodytus pratimus. Du studentai atsistoja nugaromis, kad remtųsi pečiai, trečias studentas stebės kolegas.

A. Vaikščioti po kambarį nurodytoje padėtyje tiesia linija.

B. Nurodytoje padėtyje eiti ratu į dešinę.

C. Nurodytoje padėtyje eiti ratu į kairę.

Stebėti poros eiseną visais trim: A, B ir C užduoties variantais. __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Palyginti kiekvieno studento ėjimo greitį visais trim: A, B ir C užduoties variantais. __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Palyginti kiekvieno studento nueitą atstumą visais trim: A, B ir C užduoties variantais. __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Koks judėjimas: linijinis ar kampinis vyksta:

17. Naudojant skeletą ir anatominius modelius pagal pateiktą kaulų rūšį rasti kaulą ir parašyti rasto kaulo pavadinimą.

18. Užpildykite 4 lentelę. Naudojant skeletą ir anatominius modelius rasti nurodytas jungtis ir parašyti sąnarių pavyzdžius.

A. Palpuoti dvigalvio žasto raumenens (m. biceps brachii) pilvelį ir sausgyslę, iš pradžių kai raumuo atpalaiduotas, po to kai įtemptas.

1. Parašyti kaip atliekate palpaciją (kuria plaštakos dalimi, kokia jėga) ?

E. Palpuokite alkūninį nervą (n. ulnaris) užpakaliniame vidiniame alkūnės paviršiuje, toje vietoje kur jis praeina šalia vidinio žastikaulio antkrumplio (epycondylus medialis).

F. Laikysenos vertinimas yra vizualinis stebėjimas. Paciento laikysena yra lyginama su normalia ar idealia laikysena. Pažymimi nukrypimai nuo normalios laikysenos. Palyginkite nurodytas kūno padėtis:

1. Stebėti partnerį stovint tiesiai, svoris paskirstytas vienodai ant abiejų kojų, kojos pečių plotyje.

  • Medicina Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 233 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2030 žodžiai)
  • Neda
  • Mokslas apie judesius
    10 - 3 balsai (-ų)
Mokslas apie judesius. (2015 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokslas-apie-judesius.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 22:54
×