Mokslas ir religija


Ankstyvoji krikščionybė. Jehovos liudytojai referatas.

Verslo informacijos vadybos bakalauro studijų programos studentas.

Nuo laikų pradžios dvasingumas ir religija užpildė tas erdves, kurių nebuvo pajėgus užpildyti mokslas. Kadaise ir saulės tekėjimas bei leidimasis buvo įvardijamas kaip dievo helijo važinėjimasis per dangų liepsnojančiu vežimu. Žemės drebėjimai ir cunamiai buvo priskiriami poseidono veiklos sričiai vėliau atsiradusi krikščionybė teigė, kad tie stabai yra apsišaukėliai ir egzistuoja tik vienas dievas. Bažnyčia turėjo didžiulę įtaką tuometinei visuomenei ne tik religiniame, bet ir politiniame gyvenime. Tačiau xix amžiaus viduryje įvyko perversmas, sukrėtęs visą europą. Pasirodžiusi čarlzo darvino knyga „rūšių atsiradimas gamtinės atrankos būdu“ sukėlė iki tol neregėtus debatus tarp bažnyčios ir mokslo pasaulio. Beveik du tūkstančius metų besiformavę pažiūrų, tradicijų pamatai ėmė griūti. Žmogų, kadais suprastą kaip krikščioniškąjį dievo tvėrinį, imta suvokti kaip evoliucijos padarinį. Visuomenė skilo: vieni liko ištikimi bažnyčiai - tikėjo visagaliu dievu ir jo tvarkomu pasauliu, kiti - susižavėjo naujai atsiradusia teorija ir viską aiškino mokslinėmis tiesomis bei nuolat vykstančia kaita.

Konservatyvusis požiūris rėmėsi „pradžios knyga“: žemė buvo sutverta per šešias dienas, o septintąją – kūrėjas ilsėjosi. Dievui pakako tarti: „tebūnie šviesa“, „tebūnie dangus“, „tebūnie žemė“, „tebūnie žmogus“, ir tai, ką matome aplink, atsirado akimirksniu. Visiškai kitaip gyvybės atsiradimą traktavo č. Darvino teorijos šalininkai. Jų teigimu visa evoliucija vyko milijardus metų, o žmogus bei visas pasaulis gimė ne kieno nors paliepimu, bet ilgo vystymosi proceso metu. Buvo pripažintas faktas, jog atsiradome ne iš dulkės, o evoliucionavome iš beždžionės. Žmonės privalėjo rinktis: mokslas arba religija.

Šiais laikais ši dilema išliko - jau nuo pat mažų dienų turime apsispręsti, kuriuo keliu eiti. Dar mokykloje vaikai verčiami pasirinkti etiką arba tikybą jie nori lankyti, tad jau nuo tada pradeda formuotis jų pasaulėžiūra, gyvenimo ir būties supratimas. Nuo pirmojo pasirinkimo priklauso, ar tikėsime bibline pasaka ir nenugalimuoju herojumi kristumi, ar mokslo grindžiamomis tiesomis. Jei pasirenkama religija, remiamasi šventuoju raštu, kuris atsako į vienintelį klausimą „kodėl“. Dievas sukūrė pasaulį ir žmogų, kad jis tobulėtų, vykdytų jo valią, sektų jo pavyzdžiu, tikintiesiems nerūpi „kaip“ tai atsitiko, jiems atsakymas į visus klausimus – dievas. Visiškai kitaip esti, jei pasukama mokslo keliu.

  • Tikyba Esė
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1336 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simonas
  • Mokslas ir religija
    9 - 2 balsai (-ų)
Mokslas ir religija. (2012 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokslas-ir-religija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 23:37
×