Mokslas kaip žinios, išvedamos iš patyrimo faktų.


Mokslas ir zinios. Mokslai ir zinios isvedamos is patyrimo faktu. Aristotelis aksioma. Mokslas kaip zinios isvedamos is patyrimu faktu. Mokslas tai zinios. Mokslo faktai. Mokslas kaip zinios isvedamos is patyrimo faktu ]. Referatas ivadas. Filosofija ir xvii a. mokslo revoliucija. Mokslas kaip zinios isvedamos is faktu.

Mokslas kaip žinios , išvedamos iš patyrimo faktų. Matyti – tai tikėti. Vizualinę patirtį nulemia ne vien tik matomas objektas. Stebėti galimi faktai kaip teiginiai. Kodėl faktai turėtų būti ankstesni už teoriją. Apibendrinimas.

Lūžį tradicinėje mokslo filosofijoje sukėlė galilėjaus nuostata , jog svarbiausia yra pripažinti faktus ir kurti juos atitinkančią teoriją. Stebėjimo faktai gali atitikti arba neatitikti pripažintos visatos schemos.

Anthony ne tik aiškiai išreiškia požiūrį , kad mokslinės žinios remiasi stebėjimu ir eksperimentu nustatytais faktais, bet ir atskleidžia šios idėjos raidą. Istoriniu požiūriu modernus mokslas gimė xvii amžiaus pradžioje , kai stebėjimo faktai rimtai buvo pradėti laikyti mokslo pagrindu. Žmonės laikėsi senaisiais autoritetais , ypač filosofu aristoteliu ir biblija. Šį požiūrį pakeitė galilėjus.

Pirmą kartą galilėjus su universiteto profesoriais susirėmė tirdamas kūnų judėjimą , jų dėsnius. Pasak aristotelio aksiomą, krintančių kūnų greitis priklauso nuo jų svorio. Dviejų svarų akmuo turi kristi 2 kartus greičiau nei 1 svarą sveriantis akmuo. Šį judėjimo dėsnį ir teiginį galilėjus paneigė , viešai atlikdamas eksperimentą , įrodantį jog kūno svoris neturi įtakos kritimo greičiui. Du skirtingo svorio kamuolius 1 ir 100 svarų užritinęs ant bokšto viršaus jis vienu metu nurideno juos žemyn ir netrukus jie didžiuliu trenksmu kartu nukrito žemėn. Atradėjas patvirtino moderniojo mokslo požiūrį.

Mokslo žinias išvesti iš faktų , bandė dvi mokyklos – empiristai ir pozityvistai. Xvii ir xviii amžiais britų empiristai , ypač johnas locke‘as, george‘as berkeley ir davisas hume‘as, teigė , kad visos žinios turi būti išvedamos iš idėjų , atsirandančių mūsų prote per juslinį suvokimą. Pozityvistai kurių pradininkas xix a. Buvo auguste‘as comte‘as traktavo faktus kiek plačiau , bet , kaip ir empiristai, manė , jog žinios turi būti išvedamos iš patyrimo faktų. Taip pat daug dėmesio skyrė mokslo žinių ir faktų santykio loginei formai.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (1415 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tautvydas
  • Mokslas kaip žinios, išvedamos iš patyrimo faktų.
    10 - 1 balsai (-ų)
Mokslas kaip žinios, išvedamos iš patyrimo faktų.. (2012 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokslas-kaip-zinios-isvedamos-is-patyrimo-faktu.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 17:55
×