Moksleivio sveikatos ugdymas


Šiame darbe aprašoma fiziologinio ir higieninio ugdymo proceso dalis. Fiziologinis ir higieninis pamokos įvertinimas. Antradienio pamokų tvarkaraštis. Klasės planas. Mikroklimatas. Mokinio dienos režimo įvertinimas. Kėlimasis ir mankšta. Pusryčius. Pamokų tvarkaraštis. Pietūs. Sportas ir užklasinė veikla. Pamokų ruoša. Pasyvus poilsis ir namų ruoša. Vakarieniauja. Miegoti. Savaitgaliais. Apibendrinimas. Sveika aplinka ugdymo sistemoje. Mano dienos režimas. Naudota literatūra.

Atliekdama pedagoginę praktiką Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio Gimnazijoje, aš pasirinkau stebėti 10d klasėje vykstančią muzikos pamoką. Siekiant teisingai įvertinti ugdomojo proceso kokybę, ypatingą dėmesį skyriau ugdytinių sveikatai, aplinkai ir laikui, kuriuo šis procesas yra vykdomas. Pirminius duomenis apie šią klasę aš susirinkau įsiglindama į dokumentus, kuriuos mokslo metų pradžioje pildo klasės auklėtojas ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistas. Tai būtų:

•klasės auklėtojo pildomas „Klasės žurnalas“, kuriame abėcėlės tvarka surašytos bendrosios žinios apie mokinius - mokinių pavardes ir vardai bei tėvų kontaktiniiai duomenys; užpildytas pamokų tvarkaraštis; vedamas mokyklos lankomumo žiniaraštis; savaitės ugdomosios veiklos žiniaraštis;

•visuomenės sveikatos priežiūros specialisto pildomas „Žinių apie mokinių sveikatą žurnalas“, kuriame kaupiamos žinios apie mokinio sveikatą, pažymėtos mokinių suolų markiruotės bei surašomos kitos specialiosios žinios.

Susipažinus su šiais dokumentais sužinojau, kad 10d klasėje mokosi 22 mokiniai, iš kurių: 15 mergaičių ir 7 berniukai. „Žinių apie mokinių sveikatą“ žurnale matyti, kad 10d klasėje yra du vaikai, t.y. Martynas V. ir Gustė D., kurie turi silpną regėjimą ir nešioja akinius. Likę vaikai rimtesnių sveikatos sutrikimų neturi ir priklauso I-ai sveikatingumo grupei.

Tęsiant pradėtą praktiką, susipažinau su 10d klasės pamokų tvarkaraščiu.

  • Microsoft Word 163 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (2943 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jolanta
  • Moksleivio sveikatos ugdymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Moksleivio sveikatos ugdymas. (2013 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/moksleivio-sveikatos-ugdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 02:32
×