Moksleivių darbas Skuode vasaros metu


Moksleiviams darbas vasara. Vasaros darbas moksleiviams siauliuose. Darbai paaugliams. Kur ieskoti darbo moksleiviui. Darbas paaugliams skuodo rajone. Referatai apie vasaros darbus. Moksleiviu idarbinimas vasara skuode. Moksleivio darbas nuo 11, iki 12 metų. Darbas paaugliams vasara. Jaunimui lengva įsidarbinti.

Tikslai. Įvadas. Diagramos. Skelbimai iš laikraščių. Internetinis puslapis www. Noriudarbo. Lt. Pokalbis su „darbo biržos“ viešųjų darbų konsultante genovaite jankauskiene. Pokalbis su žemės ūkio skyriaus vedėju rimvydu daukšu. Pokalbis su vaikų teisės apsaugos tarnybos vyr. Specialiste alina beniušiene. Pokalbis su savivaldybės policijos nepilnamečių inspekcijos jaunesniuoju inspektoriumi stasiu galdiku. Išvados. Sužinoti, ar įmanoma gauti moksleiviui darbą skuode vasaros metu. Mums buvo įdomu sužinoti, kur moksleivis turi kreiptis, norėdamas gauti darbą. Bandėm išsiaiškinti, kur realiausia galimybė įsidarbinti moksleiviams. Surasti kuo daugiau darbo vietų ir apie jas informuoti dirbti norinčius moksleivius.

Darbo problema aktuali ne tik suaugusiems, bet ir jaunimui. Tikriausiai bet kokio amžiaus žmogui pinigų nebus per daug. O geriausias būdas jų gauti – tai dirbti. Bet jaunam žmogui, neturinčiam profesijos, įsidarbinti tikrai sunku, o ir atlyginimas atitinkamai mažesnis. Taigi, mūsų projektinio darbo tikslas – sužinoti, kokios galimybės įsidarbinti jaunimui skuode 2003-jų vasarą. Mums įdomu, ar šiuolaikinis jaunimas nori dirbti ir ar įmanoma įsidarbinti. Jei įmanoma įsidarbinti, tai kur reikia ieškoti darbo, kas norėtų įdarbinti jaunimą, kiek mokėtų ir kiek pats jaunimas norėtų uždirbti. Mes, tikimės, suradome atsakymus į šiuos ir į daugelį kitų klausimų. Ir jei jūs norite tai sužinoti, skaityk mūsų projektinis darbas prasidėjo nuo anketų, kurios buvo išdalintos 9-12 klasių mokiniams. Jas sudarėme pačios (anketos pavyzdys kitame puslapyje). Išdalinome 100, o atgavome 90 ( 10 kažkur pasiklydo). Suskaičiavus visus duomenis supratom, jog mūsų projektinio darbo tema tikrai labai aktuali jaunimui. Tuo įsitikinstaigi, tikriausiai pastebėjote, kad norinčių dirbti yra tikrai daug. Iš 90 apklaustųjų net 93% pareiškė norą dirbti ir tik 7% dirbti nenorėtų. Dažniausia priežastis, dėl kurios mokiniai norėtų dirbti, buvo pinigų stygius. Ir tai visiškai nenuostabu, kai Lietuvoje tokia ekonominė situacija. Kiti savo pasirinkimą grindė noru būti nepriklausomais ir šiek tiek įgyti patirties. Daugelis galvoja apie ateitį ir mano, kad pinigai bus reikalingi ateityje, kai bus studentai. Buvo tokių, kuriems vasaros labai nuobodžios, ir jiems darbas atrodo turiningas laiko praleidimas. Nenorėję dirbti sakė, kad namuose yra pakankamai pinigų, nori pailsėti arba turi daug darbo namuose. Kadangi norinčiųjų dirbti skaičius yra žymiai didesnis už nenorinčiųjų, todėl reikia bandyti jiems ieškoti darbo.

Norinčių dirbti yra labai daug, o tik 49% jų jau yra dirbę. Iš to galima spręsti, kad darbą susirasti ne taip jau ir lengva, o gal ir patys mokiniai ne per daugiausiai deda pastangų.

Daugiausiai mokiniai norėtų dirbti kavinėse, net 42% , nors prieš tai kavinėse yra dirbę tik 4% apklaustųjų. Taip pat nemažas procentas moksleivių norėtų dirbti pajūryje,net 24%. Tai,manytume, viena iš priežasčių išvykti iš namų ir gerai praleisti laiką,o tuo pačiu ir pinigų užsidirbti. O prieš tai pajūryje yra dirbę tik maždaug 1,5 % moksleivių. Dėl tokio mažo dirbusiųjų skaičiaus manome, kad pajūryje sunku įsidarbinti moksleiviams. Kaip ir daugelis Lietuvos žmonių, taip ir moksleiviai norėtų išvažiuoti dirbti į užsienį.

  • Microsoft Word 165 KB
  • 2012 m.
  • 30 puslapių (7605 žodžiai)
  • Universitetas
  • Moksleivių darbas Skuode vasaros metu
    10 - 3 balsai (-ų)
Moksleivių darbas Skuode vasaros metu. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/moksleiviu-darbas-skuode-vasaros-metu.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 19:57
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo