Moksleivių mityba


Įvadas. Moksleivių mitybos problemos mokyklose. Nepageidautini mokyklų „svečiai“ - nesveikų užkandžių bei gėrimų aparatai. Atskirų maisto medžiagų reikšmė vaiko organizmui. Angliavandeniai. Mineralinės medžiagos. Vitaminai. Vanduo. Maisto medžiagų įsisavinimas. Mitybos rėžimas. Mokinių sveika mityba. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Daugelio mokslininkų darbų įrodė, kad apie 50% žmonių mirčių tiesiogiai susiję su neteisinga mityba. Daugelį metų buvo skelbiama racionali, vėliau subalansuota, mityba. Pastaruoju metu vis plačiau kalbama apie sveiką mitybą. Kadangi maistas yra svarbus ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui, tai šiandien mitybos specialistai kalba apie sveikatinančią mitybą. Būtent toks mitybos apibūdinimas geriausiai atspindi jos reikšmę.

Vienas svarbiausių faktorių, turinčių didelės įtakos bet kurio amžiaus žmonių sveikatai, yra mityba. Ypač svarbu tinkamai maitinti vaikus. Teisingai maitinamas vaikas gerai auga ir vystosi, jo organizmas yra atsparesnis nepalankiems aplinkos veiksniams, ypač infekcinėms ligoms. Teisingai organizuojant maitinimą, vaikas žymiai rečiau serga ūminiais ir lėtiniais skrandžio bei žarnyno susirgimais. Neteisingas maitinimas, ar jis būtų nepakankamas, ar per daug gausus, kenkia vaiko vystimuisi ir sveikatai.

Mes turime visokių maisto produktų ir nuolat gaminamos vis naujos jų rūšys. Tačiau daug geros kokybės produktų dar neišsprendžia racionalios mitybos klausimo. Svarbu žinoti įvairių produktų savybes, kokie būtent vartotini tam tikrame amžiuje ir kiek jų reikia.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 318 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (2756 žodžiai)
  • Ingrida
  • Moksleivių mityba
    10 - 3 balsai (-ų)
Moksleivių mityba. (2014 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/moksleiviu-mityba.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:46
×