Moksleivių vertybės


Kazys binkis atzalynas moralines vertybes. Kokias asmens šeimos visuomenės vertybes galime atpažinti iš vaikams duodamų vardų.

Įvadas. Vertybių tyrimai lietuvoje. Hipotezės. Tyrimo planas. Tyrimo eiga. Rezultatai. Išvados. Literatūros sąrašas. Žmogaus socialinio elgesio motyvai, jo reguliacija visais laikais domino tyrinėtojus praktiniu ir teoriniu požiūriu. Vertybinių orientacijų sistema, atspindinti gyvenimo būdo ypatumus per visuomeninės sąmonės prizmę, yra vienas iš individo pasaulėžiūros komponentų. Bendrąja prasme, yra nustatyta, kad žmogaus elgesį įtakoja asmens vidinės, psichologinės savybės, jo patyrimas, situacinė būsena, bei aplinkos, kurioje vyksta veiksmas, bendravimas sąlygos. Žinoma, kad tarp vidinių, psichologinių asmens savybių elgsenai yra svarbi vertybinių orientacijų (dispozicijų) sistema. Pagal v. A. Jadovą, gyvenimo pozicija, interesų kryptingumas, vertybinė orientacija, socialinė nuostata, subjektyvus požiūris, dominuojanti motyvacija- visa tai yra sinonimai, apibūdinantys asmenybės dispozicijas [. ,p. ]. Jos susiformuoja žmogaus socializacijos procese, internalizuojant socialinės aplinkos, šeimos ir visuomenines vertybes. Todėl vidinės internalizuotos vertybės (vertybinės orientacijos) tam tikroje žmonių grupėje priklauso nuo vertybių, kurios yra paplitusios visuomenėje. Žmogus gyvenime remiasi patirtimi, auga ir mokosi. Patirtis susiklosto į tam tikrus psichikos darinius- požiūrius, dispozicijas įtakojančias asmens elgesio kryptį. Logiška būtų manyti, kad asmens vertybinės orientacijos nėra chaotiškos, o sudaro sistemą. Žmogaus vertybinės orientacijos parodo, ką jis linkęs daryti su savo ribotu laiku ir energija.

ˇmogaus socialinio elgesio motyvai, jo reguliacija visais laikais domino tyrinėtojus praktiniu ir teoriniu po˛iūriu.

  • Microsoft Word 70 KB
  • 2011 m.
  • 25 puslapiai (9838 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lorrry
  • Moksleivių vertybės
    10 - 3 balsai (-ų)
Moksleivių vertybės. (2011 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/moksleiviu-vertybes.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 15:17
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo