Mokslinė esė: Laisvė - tai apsisprendimas


Įvadas. Laisvės supratimas. Laisvės problema įvairiose gyvenimo srityse. Atsakomybė. Laisvė - apsisprendimas. Žmonių mintys apie laisvę. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Savo esė norėčiau pradėti vokiečio dramaturgo F. Schiller žodžias: „Žmogus laisvas ir grandinėse gimęs...“ Kiekvienas dažnai susimąstome, kas vis dėl to yra laisvė ir kaip mes ją suprantame. Kiekvienas žmogus gyvenantis šiame pasaulyje laisvę suvokia savaip, kiekvienas iš mūsų, kuris turi sąmonę ir gali priimti sprendimus, yra laisvas. Kiekvienas iš mūsų patys priimame sprendimus ire same savo gyvenimo kalviai. Visuomenėje laisvės supratimų yra labai daug, vienam tai laisvė mylėti žmogų, kitam būti madingam ir būti dėmesio centre, dar kitam tai nepaisyti įstatytmų ir daryti ką nori. Laisvė – tokia žmogaus galia kurią jis vykdo kaip savo paties valią ir atsakomybę. Be to laisvė pasirinkti priklauso ir nuo žmogaus asmenybės, nuo jo sugebėjimų. Kuo žmogus laisvesnis, tuo jis labiau atsakingesnis. Žmogaus laisvę pasirinkti įtakoja daug veiksnių: tai ir visuomenė, kurioje žmogus gyvena, tai ir jo paties charakteris, valia ir t.t.

Įvairiose gyvenimo srityse laisvė gali pasireikšti įvairiais pavidalais, tokiais kaip:

Kadangi visi žmonės esame laisvi niekas negali mūsų priversti laikytis tokių, o ne kitokių pažiūrų, rinktis kuom tikėti, o kuom ne, ką sakyti ir ko ne. Tokios laisvės formos kaip religinės, mokslinės ir kitos, liečia ne tik žmogaus vidinį apsisprendimą, bet ir jo nepriklausomumą nuo jį supančios aplinkos ir jos veiksnių. Šiomis dienomis ypač žmogų veikia socialinė aplinka, visuomenės vieša nuomonė, tėvų auklėjimas ir daug kitų veiksnių nuo kurių priklauso žmogaus intelektas, charakteris ir t.t.

Tikriausiai dauguma žmonių yra pagalvoję, kas būtų, jeigu mūsų visuomenėje nebūtų jokių apribojimų arba žmogaus gyvenimo būdo nereglamentuotų jokie valstybės įstatymai. Tačiau pasigilinus į šį klausimą iš kitos pusės, jeigu žmonijos gyvenimo būdas, veiksmai yra priklausomi nuo valdžios, tai ar mes, žmonės galime laikyti save turėti laisvę laisvai pasirinkti? Tie apribojimai dažniausiai turi įstatymų pavidalą.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1710 žodžiai)
  • Kolegija
  • Egle
  • Mokslinė esė: Laisvė - tai apsisprendimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Mokslinė esė: Laisvė - tai apsisprendimas . (2018 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/moksline-ese-laisve-tai-apsisprendimas.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 22 d. 18:27
×