Mokslinės literatūros analizės konspektas


Mokslinės literatūros analizės metodas. Skatina tyrėją išplėtoti naujas idėjas. Padeda suvokti , kiek yra ištirta tyrėją domintis sritis. Tyrimo rezultatai. Teorinės koncepcijos – sampratos. Stebėjimų aprašai bei padėties analizė. Pirminiai šaltiniai. Antriniai šaltiniai.

Literatūros analizė padeda susipažinti su pirmtakų darbais, tyrimo metodais, rasti tyrimo faktus patvirtinančią ar prieštaraujančią jiems medžiagą, planuoti darbą. Literatūros apžvalga siekiama aprašyti pasirinktos tyrimo srities padėtį, laimėjimus (Kardelis, 2002, p.346). Literatūros apžvalga realizuoja kelis tikslus: „dalijasi“ su skaitytoju kitų tyrimų, kurie glaudžiai susiję su konkrečia atliekama studija rezultatais, skatina dialogą su jau publikuota medžiaga, užpildo spragas, praplečia atliktas studijas. Tai sudaro galimybę struktūruoti tyrimo aktualumo pagrindą bei kriterijus, pagal kuriuos bus galima lyginti tyrimo rezultatus su kitų tyrimo rezultatais (Žydžiūnaitė, 2007, p.23).

Literatūros analizė tyrimo metu padeda vykdyti šias funkcijas (Žydžiūnaitė, 2006, p.21-22):

Skatina tyrėją išplėtoti naujas idėjas. Tyrėjo skaitoma medžiaga naudinga todėl, kad skatina spręsti neaiškias pasirinktos srities problemas arba daro įtaką skleidžiant naujas idėjas. Pasirinkus pagrindinę temą, skaitoma literatūra padeda siaurinti problemą ir aiškiau sudaryti tyrimo klausimus.

Padeda suvokti, kiek yra ištirta tyrėją domintis sritis. Viena iš svarbiausių literatūros apžvalgos funkcijų – išsiaiškinti, kas jau yra žinoma apie tyrėją dominančią problemą. Tyrėjas gali atlikti ir pakartoti tokį pat tyrimą, o po to lyginti naujus ir senus duomenis.

Tyrėjas turi būti tikras, kad pasirinko pačią reikalingiausią, su tyrimo medžiaga susijusią literatūrą. Informaciją, kuri sudaro tyrimo dokumentus, galima skirstyti į penkias kategorijas (Žydžiūnaitė, 2006, p.21-22):

  • Pedagogika Konspektas
  • Microsoft Word 10 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1194 žodžiai)
  • Redblondy
  • Mokslinės literatūros analizės konspektas
    10 - 7 balsai (-ų)
Mokslinės literatūros analizės konspektas. (2015 m. Rugpjūčio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokslines-literaturos-analizes-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 02:01
×