Mokslininkai spėja, kad XXI amžiaus pabaigoje iš 7 tūkstančių šiandien pasaulyje egzistuojančių kalbų ir dialektų liks mažiau negu pusė - Kalba, 6 kalbėjimo potemė


Mokslininkai spėja, kad xxi amžiaus pabaigoje iš 7 tūkstančių šiandien pasaulyje egzistuojančių kalbų ir dialektų liks mažiau negu pusė. remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, pasamprotaukite, kodėl. Kokiom kalbom xxi amžiuje po 7 tukstanciu metu yra grėsmė isnykti. Apie kalbu isnykima xxı amziaus pabaigoje. Kodel vienos kalbos yra populiarios,tampa netgi tarptautinio bendravimo kalbomis,o kitoms kyla gresme isnykti. Kodel vienos kalbos yra populiarios, tampa netgi tarptautinio bendavimo kalboms, o kitoms kyla gresme isnykti. Kodel kalboms kyla gresme išnykti.

10 klasės potemė 2016 m. Nr. 6 kalbėjimo pavyzdys su išplėstiniu planu, šaltiniais. Kalba apie populiarias ir nykstančias kalbas, bei priežastis skatinančias vienų kalbų tapimą pasaulinėmis, o kitų išnykimą.

6. Mokslininkai spėja, kad XXI amžiaus pabaigoje iš 7 tūkstančių šiandien pasaulyje egzistuojančių kalbų ir dialektų liks mažiau negu pusė. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, pasamprotaukite, kodėl vienos kalbos yra populiarios, tampa netgi tarptautinio bendravimo kalbomis, o kitoms kyla grėsmė išnykti.


Šiandien pasaulis darosi vis globalesnis ir iš 7 tūkstančių kalbų vienos tampa labai naudojamos, o kitoms kyla grėsmė išnykti. Ne išimtis ir lietuvių kalba, kartais galime išgirsti, kad ne tik lietuvių kalbai, bet ir visai tautai kyla grėsmė.

Lietuvių liaudies patarlė sako - "žuvis ieško kur giliau, žmogus - kur geriau". Šiandien atsidarius sienoms daugelis bando savo laimę svetur, emigruoja ir kuria savo gyvenimą, šeimas. Išvykus į kitą valstybę neišvengiamai tenka priimti ir ten vartojamą kalbą. O gimtoji kalba yra mažai naudojama, todėl pasimiršta. Todėl jau dabar galime stebėti kaip kai kurie lietuviai socialiniuose tinkluose kalbasi su draugais anglų kalba, o lietuvių kalbą naudoja retai, tik bendraujant su giminaičiais Lietuvoje. Panaši situacija yra ir kitose mažiau išsivysčiusiose valstybėse, žmonės susivilioja geresniu gyvenimu ir palieka savo šaknis, kultūrą, nes kartais tiesiog negali išgyventi savo šalyje, arba tiesiog ieško lengvesnio gyvenimo.

Todėl mokslininkų spėjimas man atrodo visai pagrįstas, jog kalbų žymiai gali sumažėti ir iš 7 tūkstančių egzistuojančių liks tik mažiau negu pusė jau XXI a. pabaigoje. Remdamasis pavyzdžiais šiandien pasamprotausiu, kodėl vienos kalbos yra labai populiarios, tarptautinio bendravimo kalbomis, o kitos tampa nenaudojamos.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1205 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mokslininkai spėja, kad XXI amžiaus pabaigoje iš 7 tūkstančių šiandien pasaulyje egzistuojančių kalbų ir dialektų liks mažiau negu pusė - Kalba, 6 kalbėjimo potemė
    10 - 1 balsai (-ų)
Mokslininkai spėja, kad XXI amžiaus pabaigoje iš 7 tūkstančių šiandien pasaulyje egzistuojančių kalbų ir dialektų liks mažiau negu pusė - Kalba, 6 kalbėjimo potemė. (2016 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokslininkai-speja-kad-xxi-amziaus-pabaigoje-is-7-tukstanciu-siandien-pasaulyje-egzistuojanciu-kalbu-ir-dialektu-liks-maziau-negu-puse-kalba-6-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 23:31
×