Mokslinio darbo stebėjimas


Stebėjimas. Stebėjimo būdai. Reikalavimai stebėjimo metodui. Stebėjimo procedūros etapai. Stebėjimo faktų užrašymas. Duomenų rinkimo priemonės. Stebėjimo formos. Dalyvaujančio stebėjimo stipriosios vietos. Dalyvaujančio stebėjimo sunkumai. Vaidmenų atlikimas stebint. Pagal atlikimo technikas stebėjimas gali būti. Stebėjimo modeliai. Stebėjimo patikimumas. Stebėjimo privalumai. Stebėjimo trūkumai.


Stebėjimo apibrėžimas Stebėjimo būdai Stebėjimo etapai Priemonės duomenų registravimui Stebėjimo formos ir modeliai Stebėjimo privalumai ir trūkumai.

Stebėjimas turi: būti nukreiptas į socialiai svarbias sritis turėti aiškų tikslą ir griežtai suformuluotus uždavinius. turėti iš anksto parengtą programą, būti atliekamas sistemingai ir organizuotai: atsitiktiniai stebėjimai gali iškreipti faktus. Stebėjimai reikalauja surinkti kuo daugiau duomenų, t.y. sukaupti kuo daugiau faktų: praverčia ir techninės priemonės: chronometravimas, filmavimas ir kt..

Stebėjimų rezultatai turi būti fiksuojami ir lengvai atgaminami: užrašyti arba stebint, arba vos tik stebėjimui pasibaigus, fiksuoti protokoluose ar dienoraščiuose pagal tam tikrą sistemą; Stebimų požymių skaičius - minimalus ir tiksliai apibrėžtas; Vertinimo kriterijai - aiškūs; Duomenys, gauti stebėjimo metu – palyginami Stebėjimas ir jo rezultatų analizė reikalauja objektyvumo: vengti subjektyvių vertinimų ir renkant, ir analizuojant duomenis.

Pratintis užrašyti, kol vyksta stebėjimas: tam turi būti paruoštas stebėjimo planas arba netgi specialios formos stebimiems faktams užrašyti, stebėjimas gali vykti ir be išankstinio plano. Užrašyti tuoj po stebėjimo. Galima diktuoti (įrašyti), bet geriau - spausdinti. Patartina rašyti du egzempliorius: vienas - originalas, o kitą galima karpyti montažui.

Stebėjimas dalyvaujant: stebėtojas dalyvauja toje pačioje veikloje kaip stebimieji, tačiau pastarieji to nežino. Stebėjimas nedalyvaujant tyrinėtojui vykstančiuose tyrimuose. Atviras (reaktyvius) stebėjimas; dalyviai žino, kad yra stebimi Slaptas stebėjimas (inkognito): dalyviai nežino, kad yra stebimi.

  • MS PowerPoint 127 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (985 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lukas
  • Mokslinio darbo stebėjimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Mokslinio darbo stebėjimas. (2018 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokslinio-darbo-stebejimas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 27 d. 06:39
×
101 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo