Mokslinio straipsnio analizė (4)


Kūrybiškumo samprata ir jo ugdymas darželyje ikimokyklinio auklėjimo pedagogų pozicija.


XXI amžius – tai nuolat tobulėjančių technologijų, kasdien spartėjančio gyvenimo tempo, sparčiai kintančių ekonominių sąlygų amžius. Visi šie veiksniai kelia ypatingus reikalavimus šiuolaikiniam žmogui. Jis turi būti savarankiškas, inciatyvus, kūrybiškas, sugebantis prisitaikyti ir greitai rasti sprendimus, kad išliktų sėkmingas šiuolaikiniame konkurencingame pasaulyje. Todėl Europos Vadovų Tarybos susitikimuose dėl kūrybingumo ir inovacijų skatinimo pabrėžiama, kad labai svarbu nuo mažens plėtoti ne tik bendruosius gebėjimus, bet ir neverbalinį mąstymą, verslumo pojūtį, problemų sprendimą, vaizduotę ir gebėjimą mokytis iš klaidų.

Išskirtinis dėmesys inciatyvumo ir kūrybiškumo ugdymui inspiravo daugelį švietimo dokumentų, koregavo Europos bendrijos šalių mokyklų programas. Daugelis mokslininkų nagrinėja kaip kintant ekonominėms ir socialinėms sąlygoms, keičiasi ir kūrybiškumo samprata. Pastaraisiais dešimtmečiais kūrybiškumo fenomenas nagrinėjamas kaip kūrybos procesas ir jo rezultatas, asmenybės savybės ir mąstymo gebėjimas. Tačiau daugelis žymių šiuolaikinių mokslininkų pripažįsta, kad kūrybiškumo ugdymo rezultatai priklauso nuo realių praktinių veiksmų, o lemiamą vaidmenį kūrybiškumo ugdymo procese vaidina pedagogai.

Rasa Jautakytė savo straipsnyje „Kūrybiškumo samprata ir jos ugdymas darželyje: ikimokyklinio auklėjimo pedagogų pozicija“ pristato tyrimą kuriuo siekė atskleisti Klaipėdos miesto ir rajono ikimokyklinėse įstaigose dirbančių pedagogų kūrybiškumo sampratos ir jo ugdymo darželyje įpatumus. Straipsnyje iškeliami pagrindiniai probleminiai klausimai: a) kaip pedagogai supranta kūrybiškumą, ir b) koks turėtų būti realus pedagogo darbas siekiant užtikrinti kūrybiškumo plėtrą. Manau, kad straipsnio pagrindinė įdėja ir tyrimo paskirtis, kad lemiamas veiksnys kūrybiškumo ugdymo plėtojimui – pedagogas.

  • Pedagogika Analizė
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (930 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lina
  • Mokslinio straipsnio analizė (4)
    10 - 7 balsai (-ų)
Mokslinio straipsnio analizė (4). (2016 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokslinio-straipsnio-analize-4.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 12:11
×