Mokslinio žinojimo struktūra: A. Chalmersas „Kas yra mokslas?“


Mokslinio žinojimo struktūra: A. Chalmersas „Kas yra mokslas?“.


A. Chalmersas knygoje „Kas yra mokslas?“ iškelia problemas, tokias kaip: kuo ypatingas, jei ypatingas, yra mokslas?; kas tas mokslinis metodas, tariamai vedantis prie ypač vetingų ar patikimų rezultatų?

Autoriaus nuomone, kasdieniniame gyvenime gausu įrodymų, kad į mokslą žvelgiama labai pagarbiai, nors ir esama šiokio tokio nusivylimo jo padariniams. Autorius mokslą ir mokslininkus apeliuoja kaip autoritetą. Jis pabrėžia, jog mokslas yra ypatinga kategorija ir atskleidžia, jog knygoje bus nemažai svarių argumentų pagrįsti teiginiui, kad remiantis faktais mokslo žinių negalima nei galutinai įrodyti, nei galutinai paneigti, net jei įmanoma šiuos faktus nustatyti. Taigi, autorius knygoje siekia pripažinti, bet kartu ir pateikti tokią mokslo sampratą, kurioje būtų nurodyti jo išskirtiniai, ypatingi bruožai taip, kad būtų galima atsakyti į šiuos iššūkius.

Autorius grindžia Feyerbendo mąstymą: didelė pagarba mokslui čia suprantama kaip moderni religija, atliekanti panašų vaidmenį kaip ankstesnėse erose Europoje atliko krikščionybė. Vadinasi, Feyerbendas laikosi nuomonės, kad vienos ar kitos teorijos pasirinkimą nulemia subjektyvios individų vertybės ir norai.

Autorius knygoje atskleidžia nekritišką visuomenės požiūrį į mokslą taip, jog remiasi faktais, nėra išankstinio nusistatymo. Moklsas turi remtis tuo, ką matome, girdime ir liečiame, o ne asmeninėmis nuomonėmis ar spekuliatyviais vaizdiniais.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (789 žodžiai)
  • Universitetas
  • Valentina
  • Mokslinio žinojimo struktūra: A. Chalmersas „Kas yra mokslas?“
    10 - 1 balsai (-ų)
Mokslinio žinojimo struktūra: A. Chalmersas „Kas yra mokslas?“. (2020 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokslinio-zinojimo-struktura-a-chalmersas-kas-yra-mokslas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 08:55
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo