Mokslinių straipsnių kaip triukšmas veikia žmogaus sveikatą analizė ir palyginimas


Įvadas. 1-asis straipsnis. Straipsnio tikslai. 1-ojo straipsnio išvados. 2-asis straipsnis. Tyrimų tikslai ir rezultatai. Tyrimų metodai. 1-ojo aprašyto tyrimo rezultatai. 2-ojo aprašyto bandomojo tyrimo NIOSH tikslai ir rezultatai. 2-ojo straipsnio išvados. Straipsnių palyginimas. Išvados. Literatūra.


Temos aktualumas: Triukšmas - tai įvairaus stiprumo ir dažnio garsas, kurio intensyvumas matuojamas decibelais dB. Triukšmas dažnai yra įvardijamas kaip kenksmingas aplinkos faktorius ,turintis įtakos įvairiems sveikatos sutrikimams, emocinės būklės pakitimams. Šis faktorius yra itin aktualus žmonėms dirbantiems aviacijos tarnybose, uostose, automobilių taisyklose, manufaktūrinėse įmonėse ir netgi žmonėms mėgstantiems pasilinksiminti tiek naktiniuose klubuose, tiek koncertuose. Didelis triukšmas gali sukelti negeimus pojūčius įvairiems žmonėms įskaitant jų fizinę, ir psicologinę sveikatą. Dabar, plečiantis miestams ir įmonėms, ši problema vis didėja.

Šiuo metu plečiantis pramonei, didėjant miestams, triukšmas artimojoje aplinkoje yra išskiriamas kaip viena iš didžiausių promblemų, kuri daro nemažą įtaka žmogaus sveikatai. Šis straipsnis yra aktualus visiems žmonėms, ypač gyvenantiems didmiesčiuose, dirbantiems manufaktūrinėse gamyklose, mėgstantiems lankytis klubuose, koncertuose ir pan.

Straipsnyje pateikiama, tik teorinė medžiaga, autorė remiasi moksline literatūra, tyrimais ir savo įgytomis žiniomis.

Pirmasis straipsnio tiklas yra paaiškinti ką reiškia triukšmo taršos terminas. Triukšmo tarša yra apibūdinama kaip tam tikras garso lygis, triukšmas, kuris sukelia neigiamą poveikį žmogui. Autorė išskiria tris triukšmo lygio kategorijas:

Traumuojantis garsas, kuris dažniausiai yra didesnis nei 105 dB ir yra veikiamas daugiau nei vieną valandą, dažniausiai pasitaikantis dirbant gamyklose, įmonėse.

Grasinantis garsas, kurio lygis yra apie 90 dB ir aukščiau, šį garsą galime patirti naktiniuose klubuose, koncertuose, šiam garsui veikiant daugiau nei 2 valandoms, yra skundžiamasi dėl spengimo ausyse ir trumpalaikio apkurtimo, negebėjimo išgirsti silpnų garsų, skundžiamasi miego sutrikimais.

Trečiąjai kategorijai yra priskiriamas saugusis garsas, kurio lygis yra žemiau 80dB, jis yra žmogaus toleruojamas.

  • Microsoft Word 781 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1498 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dominykas
  • Mokslinių straipsnių kaip triukšmas veikia žmogaus sveikatą analizė ir palyginimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Mokslinių straipsnių kaip triukšmas veikia žmogaus sveikatą analizė ir palyginimas. (2020 m. Rugsėjo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/moksliniu-straipsniu-kaip-triuksmas-veikia-zmogaus-sveikata-analize-ir-palyginimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 29 d. 18:03
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo