Mokslo ir technologijų parkai


Mokslo ir Technologijų Parkai. Kas tai? Kiek jų yra? Didžiausias mokslų ir technologijų parkas. Mokslo ir technologijų parkai Europoje. Lietuvoje. Saulėtekio slėnis. Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas. Panevėžio mokslo ir technologijų parkas. KTU regioninis mokslo parkas. Kiti parkai. Šaltiniai.


Pasaulyje yra apie 500;Iš jų daugiau nei 150 įsikūrusios JAV;Daugiausia jų yra Kalifornijoje (JAV);Europoje yra apie 220, daugiausia Anglijoje; Kiek jų yra Lietuvoje?

Research Triangle Park ( RTP ) yra vienas iš didžiausių mokslo parkų pasaulyje, įsikūręs netoli Šiaures Karolinos, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Parkas buvo įkurtas 1959 metais. Užima maždaug 2833 ha. Taip pat parke yra daugiau kaip 170 bendrovių, kuriose dirba ir gyvena 42.000 darbuotojų. Galime rasti ir nemažai universitetų, koledžų ir verslo mokylų, vieni žinomiausių:  Campbell universitetas  Duke universitetas  Meredith koledžas  Šiaurės Karolinos centrinis universitetas  Šv. Augustino universitetas  Shaw universitetas  Skema verslo mokykla  William Peace universitetas.

Oksfordo mokslo parkas ( BSA ) yra vienas žinomiausių mokslo ir technologijų parkų, įsikūręs Oksfordo miesto pietuose, Anglijos mieste. Oficialiai jis buvo atidarytas 1991 metais ir priklauso Magdalenos koledžui. Parką lydi stiprūs ryšiai su netoliese esančiu Oksfordo universitetu. Šiuo metu parke yra šiek tiek daugiau nei 60 įmonių.

Medikono slėnis yra pirmaujantis pasaulyje biotechnologijos klasteris, apimantis Oresundo regioną Rytų Danijoje ir pietų Švedijoje.

  • Technologijos Skaidrės
  • MS PowerPoint 6863 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (789 žodžiai)
  • Greta
  • Mokslo ir technologijų parkai
    10 - 3 balsai (-ų)
Mokslo ir technologijų parkai. (2016 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokslo-ir-technologiju-parkai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 04:29
×