Mokslo įtaka asmenybės tobulėjimui


Remdamasis savo patirtimi, turiu pripažinti, kad būtent ankstyvajame mokykliniame amžiuje yra apsprendžiamos tam tikros mokymosi kaip intelektinio ir psichologinio simbiozinio reiškinio tendencijos. Kuo anksčiau yra pasiekiamas mokymosi įdirbis, suvokiama naujos informacijos įsisavinimo metodika, tuo lengviau yra ateityje gaudytis ir tobulintis informacinėje visuomenėje su kaskart daugėjančiais žinių srautais.

Svarbiausia, kad žmogus susigaudytų, ko jis nori ir ko siekia. Kitaip tariant, žinotų,kodėl vienas ar kitas dalykas jam galėtų būti naudingas ar kitaip reikšmingas. Kalbu apie motyvaciją. Ji visada buvo aiški man. Negalėjau net pagalvoti apie tai, kad galiu ko nors nežinoti. Nesiekiu aprėpti visas sritis, kiek jų apskritai yra, bet noriu tuo metu, kai mokausi universitete, išspausti viską, Čia ir dabar galiu klysti, kiek noriu, tačiau vėliau, baigus mokslą, tos klaidos būtų netoleruotinos ir nepageidaujamos.

Nereikia slėpti to, kad bendravimas su išsilavinusiu žmogumi labai skiriasi nuo bedravimo su mažiau besimokiusiu asmeniu. Bendra kalba surandama, tačiau diskomfortas užgožia viską, mat kiekvieno iš bedraujančiųjų poreikiai lieka nepatenkinti.

Esu pastebėjęs, kad išsilavinę žmonės dažnai turi lakią vaizduotę, yra kūrybingesni, mažiau įžeidūs – suvokiamas tiek humoras, tiek jo vadinamoji atmaina - ironija, pasitikintys savimi, greitesnio mąstymo ir optimistiškesni. Manau, kad galiu save priskirti šių žmonių kategorijai.

Mokslas skatina mano žingeidumą. Apima savotiškas azartas - kuo daugiau žinau, tuo daugiau priežastinių ryšių pasauliniu įvykių ir reiškinių kontekste suprantu. Neveltui sakoma, kad žinojimas - tai ginklas. Pats tuo įsitikinau.

Sėkmė moksle priklauso nuo žmogaus sugebėjimo sistemingai mąstyti ir paskirstyti žinių davinius (tai mokausi šiandien, tai rytoj. ). Planavimas. Gerai planuoja žmonės, kurie turi organizacinių savybių, sugeba manevruoti skirtingų interesų žmonių grupėse ir yra savotiški diplomatai.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (343 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mokslo įtaka asmenybės tobulėjimui
    10 - 3 balsai (-ų)
Mokslo įtaka asmenybės tobulėjimui. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokslo-itaka-asmenybes-tobulejimui.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 07:43
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo