Mokslo pažangos grėsmė žmogaus ateičiai


Įvadas. Mokslas ir pažanga. Ar mokslo technologijos pražudys žmoniją? Dešimt grėsmingiausių mokslinių ekspermentų. Kaip mosklo technologijos veikia paprasta žmogų. Ar mokslo pažanga daro žmogų laimingesnį? Išvados. Literatūra.

Šiam tikslui, kad pamatuoti mokslo technologijų įtaką mūsų kasdieniame gyvenime per pastaruosius 30 metų ir sužinoti kaip technologijos veikia žmogų buvo atlikti tyrimai, kurių metu apaklausta 3000 suaugusiųjų. Tyrimas parodė, kad vienas iš penkių apklaustųjų niekuomet nebūna be jokio internetinio įtaiso, kad išmaniųjų telefonų išpopuliarėjimas išstūmė adresų knygelių, telefonų knygų ir taksofonų būdelių poreikį.Praeities dalimi taip pat tampa vizitai pas kelionių agentus planuoti atostogų, nes žmonės jau įprato rezervuoti kelioninius bilietus internetu. Mažiausiai populiarus veiksmas visgi jau tampa skambinimas į kino teatrą, antroje vietoje – nuotraukų ryškinimas, mat šiais laikais žmonės renkasi kitokius būdus talpinti savo nuotraukas – dažniausiai internetą ar nešiojamąjį kompiuterį. Mėgstamų televizijos programų įrašinėjimas – dar viena atgyvena, kaip ir skambinimas užsisakyti bilietus telefonu. Čia taip pat savo didelį pėdsaką palieka internetas ir visos su juo susijusios galimybės. Taip pat vis rečiau naudojami nešiojamieji CD grotuvai, rašoma ranka, apmokamos sąskaitos pašte ir tyrinėjami popieriniai žemėlapiai prieš kelionę automobiliu.

Mokslas tai neabejotina žmonijos egzistavimo dalis. Teigiamas mokslo poveikis šiuolaikiniame gyvenime yra neginčijamas. XX amžius pratutino mus technikos naujovėmis išradimais: automobiliai, lėktuvai, įvairios komunikacijos priemonės , televizija, bei kita begalė įvairių naujovių. Įvairūs išradimai padeda buityje, švietime ir suteikia žmogui galimybes tapti visaverčiu visuomenės nariu. Įgijamos žinios bei kasdieninė pažanga kelia žmonių lygį. Iš praktinės pusės mokslo pažanga dešimteriopai pagerino žmogaus gyvenimo kokybę. Bet ar tai suteikia žmogui laimę?

Kita vertus negalima vienareikšmiškai žiūrėti į mokslo pažangą ir sieti ją vien su naujausiomis technologijomis ar plataus naudojimo prekėm. Jeigu atkreiptumėme dėmesį į medicinos pažangą, kur yra gydomi žmonės, naudojamos naujausios gydimo technologijos, pradedant nuo antibijotikų išradimo ir baigiant aukščiausio lygio operacijomis, kurios padeda žmogui gyventi ilgiau ir išgyditi baisias ligas, tai galima tvirtinti, kad jis tikrai daro žmogų laimingesnį. Bet nepamirškime apie branduolines programas, kuriamus naujus ginklus ir t.t. Visa tai irgi susiję su naujausiai mokslo išradimais. Dažnai mokslas ir mokslo išradimai nebūna naudojami geriems tikslams, ypač kai tie atradimai atsiduria piktų žmonių rankose.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3663 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Mokslo pažangos grėsmė žmogaus ateičiai
    10 - 2 balsai (-ų)
Mokslo pažangos grėsmė žmogaus ateičiai. (2015 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokslo-pazangos-gresme-zmogaus-ateiciai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 07:19
×