Mokslo reikšmė šiandieniniam pasauliui Ar mokslas ir technologijos nepražudys žmonijos?


Mokslo reikšmė šiandieniniam pasauliui. Ar mokslas ir technologijos nepražudys žmonijos.


„Mokymasis yra judėjimas iš tamsos į šviesą.“(Blogomas, 2008) todėl mokslas, nuo pat žmonijos atsiradimo pradžios, buvo „variklis“, kuris vedė mus link geresnių ir šviesesnių tikslų. Žinių pagalba mums leidžia pažinti aplinką, supančią mus, supažindina su galimybėmis ir leidžia mums patiems atrasti išeitis iš esamų problemų, taip palengvinant mūsų net ir kasdieninį gyvenimą. Mūsų 21-ajame amžiuje daugelis į mokslą žiuri paviršutiniškai. Daugeliui žmonių jis atrodo tik kaip kažkur toli esančių „didelių ir protingų“ dėdžių darbas, kurie sėdėdami savo tamsiose laboratorijose, kuria raketas ar išradinėja vaistus nuo įvairiausių ligų. Tačiau tai toli gražu neatspindi tikrosios tiesos. Su mokslu ar bent jau jo dalimi kiekvienas iš mūsų susiduriame kasdieną. Ir tai apsiriboja ne tik valandų skaičiavimu, dienotvarkės planavimu skirstant dienas ar gaunamomis žiniomis mokslo įstaigose, bet ir visų technologijų naudojimusi, kurios jau yra išrastos iki šios dienos. Rytais daugelis atsikelia žadintuvo pagalba, kuris dažniausiai būna mūsų mobiliuosiuose telefonuose, naudojamės kompiuteriais, elektra, į darbovietes ar mokslo įstaigas važiuojame transportu ir dienos eigoje kiekvienas daiktas, atsidūręs mūsų rankose, buvo išrastas ir sukurtas mokslo dėka – taigi kiekvienas mūsų žingsnis yra sunkiai įsivaizduojamas be mokslo pagalbos.

Atsižvelgiant į tai, kokią didelę pagalbos ranką mums ištiesia mokslas, turėtume labiau jį vertinti ir puoselėti. Tačiau nepaisant to, „medalis visad turi dvi puses“. Mokslas ne išimtis, kadangi kiekvienas gėris turi ir blogąją savo pusę, todėl retas kuris nepagalvojo kokios galėtų būti ar jau yra mokslo dėka sukurtų technologijų pasekmės.

  • Filosofija Esė
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1421 žodžiai)
  • Vakarė
  • Mokslo reikšmė šiandieniniam pasauliui Ar mokslas ir technologijos nepražudys žmonijos?
    10 - 3 balsai (-ų)
Mokslo reikšmė šiandieniniam pasauliui Ar mokslas ir technologijos nepražudys žmonijos?. (2016 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokslo-reiksme-siandieniniam-pasauliui-ar-mokslas-ir-technologijos-neprazudys-zmonijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 19:07
×