Mokykla ar tėvai yra atsakingi už vaiko fizinį ugdymą? Analizė


Mokykla ar tėvai yra atsakingi už vaiko fizinį ugdymą? Analizė.


Fizinis aktyvumas yra ne tik būtinas bet ir neatskiriamas kaip sveikos gyvensenos dalis, teigiamai veikiantis vaiko, paauglio, o vėliau ir suaugusiojo sveikatą. Fizinis aktyvus tai mūsų sveiko ir pilnavertiško gyvenimo variklis. Tai patvirtina įvairūs moksliniai tyrimai ir jų tyrėjai bei autoriai savo darbuose. Kas yra liūdniausia jog šiandieniniame pasaulyje niekam ne paslaptis, kad bėgant laikui, aktyvių ir sportiškų žmonių vis mažėja tiek mokyklose tarp vaikų, tiek tarp vyresniųjų žmonių. Dažnai nerandame laiko, ar noro bei motyvacijos nei patiems pasportuoti, nei paskatinti savo vaikus, užimti naujausių technologijų ar apsiverte nepilnaverčiais užsiėmimais pamirštame apie aktyvų gyvenimą nuo kurio priklauso mūsų sveikata bei tolimesnė sėkmė. O kaip nepasigilinus į technologijas, kurių esame apsupti. O už vaikus ir kiek technologijos paliečia vaikus yra atsakingi ne kas daugiau kaip tėvai. Vaikai daug laiko praleidžia prie televizoriaus, išmaniojo telefono ar žaisdami kompiuterinius žaidimus... Kurie ypač mažamečius vaikus veda prie nutukimo. (Liudmila Dregval, Aušra Petrauskienė ir kt. 2007). Taigi jeigu mes patys nerodysime teigiamo pavyzdžio jaunesniajai kartai, savo vaikams, kas tada ją parodys kur toliau risis mūsų karta?

Taigi visu pirma pamatus ir pagrindą tolesniam tobulėjimui bei kad susiformuotu sveiko gyvenimo motyvacija turi duoti tėvai. Nes šeima yra pagrindinė ugdymosi institucija, veikianti ne tik vaiko, bet ir jaunuolio ugdymą (Berns, 2009).

  • Kūno kultūra Analizė
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (988 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paula
  • Mokykla ar tėvai yra atsakingi už vaiko fizinį ugdymą? Analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Mokykla ar tėvai yra atsakingi už vaiko fizinį ugdymą? Analizė. (2017 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokykla-ar-tevai-yra-atsakingi-uz-vaiko-fizini-ugdyma-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 06:49
×