Mokyklinė pedagogika. Ugdymas ir ugdymo prasmė


Esė apie mokyklini ugdyma. Mokymas. mokykliniai planai. Laisvojo ugdymo paradigma pradinukų ugdymas. Graiku ugdymo tipai. Ugdymo sistemos spera. Kokia ugdymo esme. "mokyklinė pedagogika" vertybių. Mokyklinė pedagogika 10. Vaikų ugdymo prasmė.

Mokyklinė pedagogika. Ugdymas. Kas tai ir kokia jo esmė ir prasmė?

Kas yra ugdymas? Kokia jo esmė ir prasmė? Teoriškai ugdymas - pedagogikos mokslo dalykas, o pačios pedagogikos esmė – žmogaus ugdymo mokslas. Pasak L. Jovaišos , nėra ugdymo be turinio. Autorius „turiniu“ įvardija visuomenės materialinę ir dvasinę kultūrą. Todėl į ųgdymo sąvoką autorius įtraukė ir „kultūros vertybių“ sąvoką, ką šiandieniniame pasaulyje po truputį prarandame. Tačiau, norint suprasti šiandienos ugdymo esmę, reikėtų pažvelgti į praeitį, kaip ugdymas buvo suvokiamas senovėje ir kokia buvo jo, kaip suvokimo raida.

Ugdymo idealus pirmiausiai dera įžvelgti graikų epuose: dora, intelektas, meniniai įgūdžiai, herojiška narsa, kurios nuolat prireikdavo karuose, gebėjimas garbingai varžytis ir karo lauke, ir sporto arenoje, ir taikos metu. Taip ugdymo savoką, esmę ir prasmę suvokė senovės graikai.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (454 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paulius
  • Mokyklinė pedagogika. Ugdymas ir ugdymo prasmė
    10 - 1 balsai (-ų)
Mokyklinė pedagogika. Ugdymas ir ugdymo prasmė. (2012 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokykline-pedagogika-ugdymas-ir-ugdymo-prasme.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 18:08
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo