Mokymąsi skatinantys būdai


Įvadas. Mokymą(si) skatinantys būdai. Susipažinimo būdai. Sudominimo būdai. Relaksacijos būdai. Apšilimo būdai. Įsijautimo būdai. Išvados. Literatūra.


Vienas iš geros pamokos požymių – tinkamai parinkti mokymo būdai, kurie užtikrintų kokybišką mokinių išmokimą. Mokant mokinius, labai svarbu taikyti įvairius būdus. Tai skatina galvos smegenų pusrutulių vystymąsi.

Kiekvienas mokinys atsineša skirtingą patirtį, žinias ir informaciją. Todėl šie būdai taikomi mokiniams pereiti iš kasdieninių situacijų į naujas. Susipažinimo būdai padeda mokiniams pasidalyti informacija apie save, suartėti grupėje, susipažinti, įsiminti vardus.

Aš po dešimties metų – kiekvienas dalyvis pasisako vardą ir nupasakoja savo įsivaizduojamą veiklą, darbą, pomėgius po dešimties metų.

Mėgstami gyvūnai – kiekvienas dalyvis įvardija gyvūną, kuriuo jis norėtų pavirsti. Gyvūno pavadinimas gali būti palydimas atitinkamu judesiu.

Mano balionas – kiekvienas mokinys prisipučia balioną ir nupiešia ant jo tai, kas yra ryškiausia jo veide. Pristato kaimynas, jei sustojama ratu, arba porininkas, jei dirbama poromis. Puiki galimybė interpretuoti, tačiau mokytojas turi stebėti, kad mokiniai nekritikuotų, kiekvinas pastebėtų ką nors gražaus.

Popierinė išdaiga – kiekvienas mokinys paima popieriaus lapą ir padaro iš jo ką nors tokio, kas atskleistų draugams apie jį tai, ko jie tikriausiai nežino. Galima lankstyti, plėšyti, piešti. Tada galima paprašyti draugų atspėti, ką kiekvienas jų stengėsi atskleisti. Pvz., berniukas išlanksto lėktuvėlį, norėdamas parodyti, kad jam patinka keliauti.

Mano vaikystės akmenėlis – klasėje eilės tvarka perduodamas akmenėlis, o tas, kuris jį laiko, pasako savo vardą ir kokį nors vaikystės prisiminimą, susijusį su gamta.

Keičiu vardą – kiekvienas pasako savo tikrąjį vardą ir tą, kurio jis norėtų.

Noriu jums pristatyti – suskirstoma poromis. Kiekvienas 3 – 5 minutes, pasikeisdami vietomis, pasakoja apie save. Paskui pristato savo kaimynus visai klasei.

Mokiniai uoliai mokysis, jei mokymasis vyks įdomiai, patenkins jų smalsumą ar bus smagus. Nauja, kitoniška arba įspūdinga tikrų tikriausiai kelia mokiniams smalsumą, žadina vaizduotę, traukia dėmesį. Kaip ir daugeliui žmonių, mokiniams įdomiau tai, kas tiesiogiai siejasi su jų kasdienybe ar pomėgiais. Dėstant temą mokytojas gali pasinaudoti įvairiais netikėtumais ir naujoviška veikla. Tad šie būdai sužadins mokinių susidomėjimą.

Paslaptingas vokas – didelis klasei adresuotas vokas gali būti įdomi rašinio pradžia. Galima palikti voką užklijuotą ir paprašyti mokinių parašyti apie tai, kas jo viduje. Galima į jį įdėti neįprastą kvietimą, į kurį mokiniai turi atsakyti, arba nuotrauką, apie kurią reikia parašyti rašinį.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2271 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ausra
  • Mokymąsi skatinantys būdai
    10 - 1 balsai (-ų)
Mokymąsi skatinantys būdai. (2017 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokymasi-skatinantys-budai.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 18 d. 17:41
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!