Mokymasis per žaidimą


Santrauka. Įvadas. Patarimai kaip padėti vaikui mokytis per žaidimą. Mokymosi žaidimo formos. Aplinka stimuliuojanti žaisti ir mokytis. Mokomieji kompiuteriniai žaidimai. Išvados. Literatūra.


Žaidimas – Vaikystėje tai neatsiejamas dalykas, nes žaidžiantis vaikas – laiminga vaikystė. Žaidimo reikšmė be galo svarbi vaiko auklėjime, taip pat jo mokymosi supratime. Žaidimas savarankiška iš vaiko vidaus kylanti motyvuotas, dvasiškiausia ir tyriausia veikla. Tai kintantis procesas, kuris stimuliuoja vaiko augimą, smalsumą, noriai aktyviai tyrinėti, eksperimentuoti. Domėjimasis žaidimu vėliau pereina į abstraktų mąstymą ir mokymosi. Vaikui reikia žaidimą susieti su realiu pasauliu ir taip jis pradės pažinti tikrovė. Svarbu tai, kad vaikas per veiklą susipažįstu su aplinka ir žmonėmis, užmezgstu tarpusavio ryšį. Žaisdamas vaikas ne tik pramogauja bet ir mokosi deramo elgesio, pratinasi įveikti sunkumus, siekia numatyto tikslo. Taigi žaisdamas vaikas kuria save , ir tai akivaizdu, kad tokiu būdų žaidimas padeda besivystančiai asmenybei pažinti ir atrasti save. Kiekvienu žaislu siekiama pagrindinio tikslo, pavyzdžiui vaiką išmokyti atskirti spalvas per piešimą, mokytis žaisti grupėje ir taip dalintis vienu su kitu, ir daug įvairiausių būdų padedi vaikui per žaidimą išmokti tai kas jam svarbu ir būtina žinoti. Šiuo metu yra populiarus kompiuteriniai žaidimai kurie vaikui suteikia taip pat įvairiausių žinių, informacijos ar smagus laiko praleidimas.

Mokymasis per žaidimą aktualu vaikams nes tai yra pagrindinė veikla kuri skatina geras emocijas, atsiminimus ir mokymosi palaipsniui.

Pagrindinis pranešimo tikslas: Požiūris į vaiko mokymąsi per žaidimą.

Žaidimas - mokymosi metodas, būdas, plačiai naudojamas neformalaus mokymosi situacijose, tačiau formaliajame švietime į tai žvelgiama, kaip i netradicinį ir nerimtą veiklą. Nuo pat pirmos dienos vaikas mėgina suprasti pasaulį, tyrinėdamas, ridendamas, mesdamas dėdamas daiktus į burną. Mes tai vadiname žaidimu, o vaikams – tai rimta veikla kada mokinasi ir pažįstą pasaulį. Žaidimas yra ne tik pramoga, bet ir padeda mokytis ir tuo metu vaikas įgauna veikimo laisvė, tampa tarsi tyrinėtoju, lavina ir išugdo naujus gebėjimus, Žaidžiant mokomuosius žaidimus yra veikiami pagrindiniai vaiko pjūčiai: Rega, klausa, lytėjimas ir emocijos. Kadangi mažiems vaikams nėra skirtumo tarp žaidimo ir mokymosi jiems tai yra vienas ir tas pats. Jis nejaučia, kad žaisdamas mokosi kaip pasitikėti savimi, kaip kurti santykius su šalia esančiu, plėsti savo kalbą, laikytis taisyklių, atskirti kas sveika ir naudinga ir taip apibrėžti savo ar draugo asmenybė. Vaikui yra labai svarbu žaidimo prasmė, kad jam patiktu ir jį sudomintu, bet taip pat svarbu ir pasiektas rezultatas.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2230 žodžiai)
  • Neringa
  • Mokymasis per žaidimą
    10 - 5 balsai (-ų)
Mokymasis per žaidimą. (2016 m. Kovo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokymasis-per-zaidima.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 05:34
×