Mokymo ir mokymosi etapai


Mokymo ir mokymosi etapai. Mokymas apibūdinamas kaip nuolatinė mokytojų ir mokinių sąveika. * Mokantis dalyvauja visi pažinimo gebėjimai pojūčių suvokimas. Etapas. PARENGIMAS MOKYTIS A) dalykinis parengimas atraminių žinių aktualizavimas (kartojimas. B motyvacinis parengimas sudominimas mokymosi tikslo ir uždavinių formulavimas. Etapas. ŽINIŲ TEIKIMAS demonstravimas, aiškinimas. Etapas. ĮTVIRTINIMAS Žinių, taisyklių dėsnių įsiminimas. Etapas. Žinių taikymo įgūdžių ugdymas. Mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių mokymosi organizavimo įpatumai. Siekiant tenkinti mokinių specialiuosius ugdymosi poreikius. Naudota literatūra.


Mokymas apibūdinamas kaip nuolatinė mokytojų ir mokinių sąveika, turint tikslą padėti mokiniui įgyti žinių ir gebėjimų, mokyti mokytis, kad pasirengtų tolesniam mokymui/si ir praktinei veiklai. Mokinio mokymasis – tai tikslinga mokinio sąveika su mokymosi šaltiniais įsisavinant mokslo žinias, išmokstant intelektinių ir praktinių veiksmų, plėtojant savo fizines ir dvasines jėgas (Jovaiša, 1997). Mokantis ne tik įgyjama tam tikrų dalyko žinių ir gebėjimų; svarbu  išmokyti mokytis, įgyti gebėjimų, suteikiančių galimybę žmogaus saviugdai. Mokymas ir mokymasis grindžiamas mokymosi psichologiniais ypatumais, būdingais tam tikrais mokinių amžiaus tarpsniais, supratimu apie mokymo ir mokymosi dėsningumus (Jovaiša, 2001). Mokytojas, pažindamas mokymosi vyksmą (mokymo ir mokymosi etapus), gali sėkmingai derinti mokymo ir mokymosi metodus, priartindamas pažinimo procesą prie mokinių mokymosi galimybių; padėti mokiniui ne tik įgyti dalyko žinių ir gebėjimų, bet ir sudaryti sąlygas mokiniams ugdytis intelektines galias, bendražmogiškųjų vertybių sistemą (Rajeckas, 2004, p. 116-133).

* Mokantis dalyvauja visi pažinimo gebėjimai: pojūčių suvokimas, atmintis (įsiminimas, atgaminimas), mąstymas (mąstymo operacijos: analizė, sintezė, lyginimas, apibendrinimas, abstrahavimas, sisteminimas, konkretizavimas), vaizduotė. Pažinimo ir mokymosi procese svarbus dėmesys, nuo kurio kokybės taip pat priklauso mokymosi rezultatai.Mokymo ir mokymosi etapus galima pavaizduoti schema.

1 etapas. PARENGIMAS MOKYTIS A) dalykinis parengimas atraminių žinių aktualizavimas (kartojimas, namų darbų tikrinimas, pokalbis ir pan.

  • MS PowerPoint 131 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (604 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rita
  • Mokymo ir mokymosi etapai
    10 - 1 balsai (-ų)
Mokymo ir mokymosi etapai. (2018 m. Vasario 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokymo-ir-mokymosi-etapai.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 15 d. 11:44
×