Mokymo metodai ir būdai lietuvių literatūroje


Įvadas. Pamokų paskirstysmas. Aktyvūs mokymo(si) metodai. Pavyzdinis pamokos planas. Išvados. Literatūra.


Referate pateikiamas pamokų planas pagal Giedrės Čepaitienės ir Kazimiero Župerkos vadovėlį „Lietuvių kalba XI-XII klasei“. Išdėstyta medžiaga paskirstoma septyniasdešimčiai pamokų. Taip pat patariama, kokius metodus tikslinga taikyti mokant konkrečios temos.

Tinkamas pamokų paskirstymas lemia tikslingą, kryptingą ir naudingą mokymą bei mokymasi. Svarbiausia susiskirstyti visų metų planą į mažesnes temas, o jas į dar mažesnes potemes. Pagal Giedrės Čepaitienės ir Kazimiero Župerkos vadovėlį „Lietuvių kalba XI-XII klasei“ pamokas siūloma skirstyti taip:

Kartojimas: Rašyba. Skyryba. Kalbos kultūra. – 8 pamokos.

Retorika ir stilistika – 20 pamokų:- Retorikos ir stilistikos santykis. Kas yra stilius. Stiliaus veiksniai.- Stilius ir kalbos vienetai: stilius ir žodis; stilius ir žodžio forma.- Stilius ir kalbos vienetai: stilius ir kalbos garsai; stilius ir sakinys.- Funkciniai stiliai: buitinis stilius, mokslinis stilius, administracinis stilius, publicistinis stilius, meninis stilius.- Stilių sąveika. Apibendrinimas.-Elektroninis diskursas-Stilingos kalbos reikalavimai.

Teksto suvokima ir kūrimas. Rašytinės kalbos ugdymas – 24 pamokos:- Teksto požymiai. Tekstų tipai – aprašymas, pasakojimas, samprotavimas.- Teksto pavadinimas. Pastraipa. - Teksto siejimas.- Privatūs raštai: laiškas, dienoraštis.- Dalykiniai raštai: biografija, autobiografija,gyvenimo aprašymas, charakteristika, prašymas, protokolas.Dokumentai: organizaciniai, informaciniai, tvarkomieji.- Kūrybiniai rašiniai.

Sakytinė kalba – 4 pamokos:- Viešųjų kalbų tipai ir žanrai. Neverbalinė raiška. Kalbos sakymo būdai. Sakoma ir skaitoma kalba.- Reikalavimai oratoriui. Rengimasis kalbai. Kalbos etiketas. - Privatusis ir viešasis, monologinis ir dialoginis kalbėjimas. Kalbos aptarimas ir vertinimas. - Interviu. Diskusija.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (968 žodžiai)
  • Universitetas
  • Brigita
  • Mokymo metodai ir būdai lietuvių literatūroje
    10 - 6 balsai (-ų)
Mokymo metodai ir būdai lietuvių literatūroje. (2016 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokymo-metodai-ir-budai-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 01:41
×