Mokymosi būdai (stiliai) ir metodai


Įvadas. Mokymosi samprata. Suaugusiųjų mokymasis. Išvados. Literatūros sąrašas.

Kodėl kai kuriems mokiniams/studentams be vargo sekasi mokytis, o kitiems toje pačioje klasėje/auditorijoje su tomis pačiomis priemonėmis – ne taip sėkmingai? Kiekvienas žmogus yra unikalus, todėl ir mokytis jam geriausiai sekasi būtent jo prigimtinų savybių nulemtu būdu. Mokytis galima įvairiais būdais: kompiuteriu ir grupėje kartu su kitais, išvykų metu ir klausantis pasakojimo, dirbant savarankiškai ir atliekant įvairius vaidmenis. Kai kurie žmonės geriausiai atsimena tai, ką pamato, kiti- išgirstą, dalis žmonių išmoksta liesdami, darydami, gamindami. Tačiau daugumos besimokančiųjų mokymosi stilius yra mišrus. Svarbiausia yra atsiminti, kad bet kuris mokymosi metodas gali būti sėkmingas mokantis, todėl reikia juos visus išbandyti. Mokymosi stilius – tai pamėgtas galvojimo, informacijos apdorojimo ir supratimo būdas. Skiriami trys pagrindiniai informacijos priėmimo bei tvarkymo būdai: regimasis, girdimasis ir motorinis. Tik tas žmogus, kuris žino sau geriausius ir veiksmingiausius mokymosi būdus ir metodus gali toliau kelti savo intelekto lygį, plėsti žinias ir akiratį.

Darbo objektas: Mokymosi būdai ir metodai.

Darbo tikslas: Išanalizuoti galimus mokymosi būdus ir metodus.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti mokymosi samprata;

Atskleisti mokymosi būdus ir metodus;

Išsiaiškinti veiksmingiausius ir daugiausiai naudojamus mokymosi būdus ir metodus.

Kadangi jau išsiaiškinom pagrindinius mokymosi stilius, atsižvelgiant į juos taikomi įvairūs mokymosi metodai, kurie dažniausiai tinka visiems mokymosi stiliams.

Mokslo ir žinių kokybei yra labai svarbu akivaizdūs to rezultatai. Todėl būtina ne tik taikyti savitam mokymosi stiliui tinkamus metodus, bet ir stengis, kad jie būtų kuo veiksmingesni ir efektyvesni.

Skiriami trys pagrindiniai mokymosi stiliai : regimasis, girdimasis, veikimo. Svarbu žinoti savo mokymosi stilių ir jo laikytis mokantis.

Suaugusiųjų mokymasis pasižymi tam tikrais ypatumais. Yra išskirtos keturios suaugusiųjų mokymosi proceso fazės: konkreti patirtis, stebėjimas ir refleksija, teorinė koncepcija ir aktyvus eksperimentavimas.

Kiekvienas mokymosi metodas turi savo pranašumų ir trųkumų. Jį renkantis svarbu įvertinti mokymosi tikslus, turinį, asmenines nuostatas ir kitus veiksnius.

Mokymosi stiliai yra glaudžiai susiję su mokymosi metodais. Todėl svarbu žinoti savo mokymosi stilių ir taikyti jam tinkamus mokymosi metodus. Tik tada įdirbis atitiks rezultatus, įgūdžiai ir žinios taps žymiai didesni.

  • Microsoft Word 123 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2235 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Mokymosi būdai (stiliai) ir metodai
    10 - 7 balsai (-ų)
Mokymosi būdai (stiliai) ir metodai. (2015 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokymosi-budai-stiliai-ir-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 17:32
×