Mokymosi motyvacijos tyrimas


Tyrimo objektas. Tyrimo metodas. Tyrimo dalyvis. Demografiniai klausimai. Dėl kokio tikslo tu mokaisi ? Pagalvok , kodėl vienoms pamokoms ruošiesi ir mokaisi , o kitoms ne ? Kas tam turi daugiausia įtakos ? Pasvarstyk , kas paskatintų tave geriau mokytis. Kokios tau pamokos atrodo naudingiausios ? Kodėl taip manai ? Ar šie mokomieji dalykai bus svarbūs ateityje ? Ką manai apie mokymo krūvį pamokos , pasiruošimas kontroliniams , namų darbai ir kt. ? Ką manai apie pamokų trukmę ? Ar tau užtenka laiko pailsėti nuo pamokų. Kokie tavo santykiai su dauguma mokytojų. Kokie tavo santykiai su bendraklasiais ? Ar tu patenkintas mokyklos aplinka ? Kas tavo lankomumui turi daugiausiai įtakos ? Kokia būna dažniausia priežastis kai praleidi pamokas ? Ar mokaisi savarankiškai ? Ar dirbi pamokoje su kitais draugais komandoje ? Kokią naudą duoda komandinis darbas ? Kaip sieki asmeninės pažangos ? Apklausos eiga.

Dėl kokio tikslo tu mokaisi? (Jei reikia, pasufleruojami galimi atsakymo variantai: *nori užsitikrinti ateitį; *turėti gerą išsilavinimą; *turėti gerą darbą; * gerais pažymiais baigti mokyklą; *daugiau išmokti; *pabaigti mokyklą ir būti nepriklausomas; *tau liepia šeima ir pan.)

M.: Įvairiai. Daugiausiai dėl ateities, kad gaučiau gerą išsilavinimą.

B.: Dėl gero išsilavinimo, kad pasiekčiau aukštesnę karierą.

Pagalvok, kodėl vienoms pamokoms ruošiesi ir mokaisi, o kitoms ne? Kas tam turi daugiausia įtakos? (Jei reikia, pasufleruojami galimi atsakymo variantai:*pamokos, kurios tau įdomios ir naudingos; *tavo planai toliau mokantis (dalykų pasirinkimas A lygiu); *tikėjimasis ateityje rasti gerą darbą;*nenoras nuvilti tau patinkančio mokytojo ir pan.)

M.: Jeigu pamoką moku, tai ir ruošiuosi, nes jai turiu daug žinių ir viską suprantu. Jeigu pamokos nesuprantu, tai ir nesiruošiu, nes neišeina.

B.: Ne visų dalykų man gyvenime reikės, nėra reikšmės mokytis.

Kaip manai, ar pasikeistų tavo mokymąsis jei pedagogai netikrintų namų darbų, o tavo tėvai nesidomėtų tavo gaunamais pažymiais. Mokykloje nebūtų stebimas tavo lankomumas.

M.: Taip. Priklauso nuo tikslo.

B.: Greičiausiai į blogesnę pusę.

Kokios tau pamokos atrodo naudingiausios? Kodėl taip manai? Ar šie mokomieji dalykai bus svarbūs ateityje?

M.: Lietuvių, matematika, rusų, anglų kalba. Manau prireiks, nes norėčiau būti rusų kalbos mokytoja.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1297 žodžiai)
  • Universitetas
  • Redam
  • Mokymosi motyvacijos tyrimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Mokymosi motyvacijos tyrimas. (2015 m. Spalio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokymosi-motyvacijos-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 10:02
×