Mokytojo psichologinis įvaizdis


Mokytojo įvaizdis. Socialinio pedagogo ivaizdis svarbus. Asmeninės pedagogo savybės. Mokytojo asmeninės savybės. Psichologinė atmosfera+mokytojas-mokytojas.

Įvadas. Mokytojo psichologinis įvaizdis. Mokytojo charakterio dvasinių ir fizinių savybių svarba. Išvados. Literatūra.

Tikrumas, nuoširdumas, įvertinimas, priėmimas ir pasitikėjimas, apmatiškas supratimas – tai mokytojo asmeninės savybės, kurios teigiamai įtakoja mokinių elgesį ir mokymąsi. Šiomis savybėmis pasižymi mokytojas įsisąmonina savo išgyvenamus jausmus, gali pats patirti ir tinkamai reikšti, jis užmezga tiesioginį asmeninį ryšį su mokiniais

Psichologai teigia, kad asmenybė gali daryti įtaką penkiais būdais: valdžios įtaka, apdovanojimo įtaka, kompetencijos įtaka, simpatijos ir pasitikėjimo įtakos. Mokytojas ne išimtis šiame procese. Jis visuomet daro įtaką mokiniams, nors to ir nenori.

Siekiant įgyvendinti šį tikslą, reikia mokytojui pažinti mokinį. Bet pirmiausia, mokytojas turi išmokti pažinti save. Nemokant pažinti savęs, sunku pažinti mokinį. O savęs ir mokinio pažinimas yra svarbi pedagoginės sąveikos, ryšio su mokiniais ir drauge asmenybės ugdymo sąlyga.

Geras mokytojas stengiasi savo klasėse sukurti teigiamą emocinę atmosferą, daug dėmesio kreipia į vaikų jausmus, giria mokinius, bei palaiko draugiškus santykius.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2013 m.
  • 7 puslapiai (1648 žodžiai)
  • Jurate
  • Mokytojo psichologinis įvaizdis
    10 - 3 balsai (-ų)
Mokytojo psichologinis įvaizdis. (2013 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/mokytojo-psichologinis-ivaizdis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 06:03
×