Molekulinė fizika špera


Oro molekuline formule. Molekulines fizikos konspektai. Fizika špera. Molekuline oro formule. Idealiuju duju slegis formule. Fizikoje ro. Molekulines fizikos spera. Fizika oro kiekio formule. Fizika ro. Idealiujų dujų molekulių greičiai formules.

Molekulių pasiskirstymas pagal greičius. Bolcmano pasiskirstymas. Adiabatinis procesas. Darbas ir šilumos kiekis- energijos perdavimo būdai. Vidutinis laisvasis kelias. Pirmasis termodinamikos dėsnis. Entropija. 2-termodin. Dėsnis. Šiluminių mašinų veikimo principas. Grįžtamieji ir negrįžt procesai. Dujų plėtimosi darbas. Silumine talpa. Idealiuju duju molines silumos. Pernešimo reišk. Nepusiausvyrose sist. Statistiniai molekulių greičiai. Barometrine formule. Pirmojo termod dėsnio taikymas izoprocesams. Termodinaminės sist vidinė energija. Karno ciklas ir jo naudingumo koeficientas. Difuzija. Realios dujos. Šilumos laidumas. Dujų klampa.

Pasiskirstymo funkcija molekulinėje fizikoje nskyscio hidrostatinis slegis p=ro*g*h. (1). Skysciui svarbu,kad visame stulpelio aukstyje h, ro ir g yra const. (1)- netinka oro slegiui skaiciuoti, nes oro tankis del zemes traukos, kylant mazeja. Nedideliems aukscio pokyciams laikome, kad h=const. Todel (1) diferencijuodami: dp=-ro gdh (2) dh0 dp<0; nesuslegtam orui taikome idealiuju duju desnius. Pv=m(duju)/m*rt (busenos lygtis); p=md/v/m*rt; ro=mp/rt-irasome i 2; dp=-mp/tr*gdh.

Kad suintegruoti darome prielaida, kad aukstyjeh-temp yra const. , g=const ln bolcmano pasiskirstymas-molek pasiskist pagal potencines energijas daugiausia molek su wp»0, n nuliniam kylant,wp dideja o n mazeja. (3)-bendra formule. Jitinka ne tik dalelems gravitaciniam lauke, bet ir bet kokiame potenc jegu lauke. Veliau sis pasiskirstymas buvo apibendrintas. Atsizmokekules judedamos susiduria viena su kita. Nuotolis kuri nueina viena molekule su niekuo nesusidurdama vad laisvuoju keliu.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (1879 žodžiai)
  • Gedas
  • Molekulinė fizika špera
    10 - 3 balsai (-ų)
Molekulinė fizika špera. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/molekuline-fizika-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 13:00
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo