Molekulinės masės nustatymas kiroskopiniu metodu


Molekulinės masės nustatymas krioskopiniu metodu. Darbo tikslas. Teorinė dalis. Darbo rezultatai.

Nelakių medžiagų molekulinę masę mažos koncentracijos tirpaluose galima nustatyti remiantis koligatyviosiomis sistemos savybėmis – osmosiniu slėgiu, sočiųjų garų slėgio depresija, virimo temperatūros pakilimu, stingimo temepratūros depresija.

Kadangi čia nagrinėjame tirpalus, kuriuose ištirpusi medžiaga yra praktiškai nelaki, jų sotieji garai susideda tik iš tirpiklio molekulių. Tirpiklio sočiųjų garų slėgis virš tirpalo visada yra mažesnis, nei virš gryno tirpiklio. Skystis verda tada, kada jo sočiųjų garų slėgis yra lygus atmosferos slėgiui. Tirpalo virimo temperatūra visada aukštesnė už tirpiklio.

Jei ištirpinta medžiaga ir tirpiklis nesudaro kieto tirpalo, tai gryno tirpiklio stingimo temperatūra T0 yra didesnė už tirpalo stingimo temperatūrą Ts, o šių temperatūrų skirtumas yra stingimo temperatūros depresija Ts :

  • Microsoft Word 349 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (247 žodžiai)
  • Andrius
  • Molekulinės masės nustatymas kiroskopiniu metodu
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Molekulinės masės nustatymas kiroskopiniu metodu. (2015 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/molekulines-mases-nustatymas-kiroskopiniu-metodu.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 00:09
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo