Molinių gruntų plastiškosios būsenos ribų nustatymas


Laboratorinis darbas nr. Molinių gruntų plastiškosios būsenos (aterbergo). Ribų nustatymas. Antrasis vidurkis (kūgis įsmigo 17,53 mm).


Takumo drėgnis WL – laboratorijoje nustatytas išminkyto molinio grunto drėgnis, kai gruntas pereina iš plastiškosios būsenos į takiąją ir atvirkščiai.

Plastiškumo drėgnis WP – laboratorijoje nustatytas išminkyto molinio grunto drėgnis, kuriam esant gruntas pereina iš kietosios būsenos į plastiškąją ir atvirkščiai.

Anksčiau WP buvo vadinamas plastiškumo riba, kočiojimo riba, apatine plastiškumo riba.

Plastiškumo drėgnis ir takumo drėgnis matuojami procentais 0,1 tikslumu. Šie būdingieji molinio grunto drėgniai reikalingi plastiškumo rodikliui IP ir takumo rodikliui IL skaičiuoti.

Tiriamame moliniame grunte negali būti dalelių, kurių skersmuo didesnis kaip 0,4 mm. Jei tokių didokų grūdelių vis dėlto yra, jie turi būti pašalinti prieš pradedant laboratorinį darbą.

Šiame laboratoriniame darbe takumo drėgnis WL ir plastiškumo drėgnis WP nustatomi paeiliui, tai yra dvi šio darbo sudėtinės dalys.

Takumo drėgnis nustatomas standartiniu kūgiu, o plastiškumo drėgnis – kočiojant pirštais.

8. Šio aprašymo punktuose 5-7 aprašyti veiksmai kartojami, kol gretimų smigimų gylis skirsis ne daugiau kaip 0,5 mm. Tada skaičiavimams imamas paskutinių dviejų bandymų vidurkis.

10. Kiekvieno drėgnio bandiniai (po 10-15 g) iš nusistovėjusio smigimo gylio bandinio (paskutinio

esant tam tikram drėgniui) sudedami į 2 biuksus (aliumininius indelius su sandariais dangteliais),

11. Išdžiovinti iki pastovios masės bandiniai vėl sveriami. Pasverkite indelius su gruntu, o tada jį išmeskite į laboratorijoje esantį sauso molinio grunto surinkimo indą.

  • Microsoft Word 274 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1296 žodžiai)
  • Universitetas
  • Zilvis
  • Molinių gruntų plastiškosios būsenos ribų nustatymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Molinių gruntų plastiškosios būsenos ribų nustatymas. (2017 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/moliniu-gruntu-plastiskosios-busenos-ribu-nustatymas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 17:13
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo