Moljeras Don Žuanas


Don žuanas knyga. Moljeras don zuanas knyga. Don žuanas moljeras. Don žuanas aprasymas. Moljero don zuanas. Moljeras donžuanas. Don zuanas santrauka. Donzuanas. Don žuanas analize. Knyga don zuanas.

Moljeras (tikrasis vardas Žanas Batistas Poklenas, 1622 – 1673) – prancūzų dramaturgas, aktorius, teatralas, gimė Paryžiuje, buvo išsilavinęs. Šiuo metu yra laikomas vienu garsiausių komedijos meistrų Vakarų Europos literatūroje. Jo kūrybai įtaką darė racionalistinė XVII a. dvasia, o vėliau ir literatūrinė Paryžiaus aplinka. Jo komedijose buvo juokiamasi iš apsimetėlių ir veidmainių, norų pateisinti nedorus poelgius, šykštumo. Komedija Don Žuanas, ne išimtis, joje pagrindinis herojus savo gyvenimo būdu stoja prieš krikščionišką moralę ir teisingumą. Dėl to Moljeras buvo susilaukęs nemenko kilmingųjų ir dvasininkų nepasitenkinimo. Kilmingiesiems nepatiko pagrindinio herojaus, aristokrato Don Žuano, nedoro gyvenimo vaizdavimas, taip parodant, kad ir kilmingieji gali klysti. Dvasininkams užkliuvo, kad patrauklus ir simpatizuojantis skaitytojams Don Žuano portretas, kuris vaizduoja nepalenkiamą ateistą, iškelia žmogų, o ne aukštesnias jėgas į pirmą planą, taip kurstydamas bedievystę. Pjesė „Don Žuanas“ buvo uždrausta.

Moljeras (tikrasis vardas žanas batistas poklenas, 1622 – 1673) – prancūzų dramaturgas, aktorius, teatralas, gimė paryžiuje, buvo išsilavinęs. Jo kūrybai įtaką darė racionalistinė xvii a. Komedija don žuanas, ne išimtis, joje pagrindinis herojus savo gyvenimo būdu stoja prieš krikščionišką moralę ir teisingumą. Kilmingiesiems nepatiko pagrindinio herojaus, aristokrato don žuano, nedoro gyvenimo vaizdavimas, taip parodant, kad ir kilmingieji gali klysti. Dvasininkams užkliuvo, kad patrauklus ir simpatizuojantis skaitytojams don žuano portretas, kuris vaizduoja nepalenkiamą ateistą, iškelia žmogų, o ne aukštesnias jėgas į pirmą planą, taip kurstydamas bedievystę. Pjesė don žuanas buvo uždrausta.

don žuanas yra puikus pavyzdys kaip galima gyventi nuolatiniame pasileidime ir būti tuo patenkintu. Don žuanas, amoralus laisvamanis ikūnijantis visas septynias nuodėmes, jis gobšus, nes nesiteikia gražinti skolų, išdidus, nes kitus laiko menkesniais už save, neturi saiko, nes jam vienos žmonos neužtenka ir yra palaidas, nes visą pasakojimą jį motyvuoja malonumų siekimas, nors savo iškalbos dėka jis sugeba savo elgesį pagrįsti kaip teisingą. Don žuanas perpratęs moterų viliojimo meną ir šventai tikįs galintis jas išvaduoti iš jų pačių aistros gniaužtų. Jis vedęs doną elvirą, kurią savo gražbilystėmis išviliojo iš vienuolyno, kuri jam greitai atsibodo ir kurios garbę jis paniekino. Jam santuoka yra antrarūšis dalykas, jis be skrupulų apgauna ir šarlotą, nutraukdamas jos sužadėtuves su pjeru, kuris don žuanui ir sganareliui išgelbėjo gyvybes. Netrukus pasirodžius matiurinai, merginai kurią jis suviliojo kelioms akimirkoms anksčiau, don žuanas nepasimeta, pradeda viena kitai meluoti prie pat jų akių. Šarlotai sako, kad ves ją ir kad neklausytų ką šneka matiurina, matiurinai atvirkščiai. Don žuanui susituokti [. ]nieko nereiškia, juk jis šiuos spąstus tik ir vartoja gaudyti gražuolėms, o vesti jam tik duokš: ponia, panelė, miestietė, kaimietė[.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (1405 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Petras
  • Moljeras Don Žuanas
    10 - 1 balsai (-ų)
Moljeras Don Žuanas. (2011 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/moljeras-don-zuanas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 11:42
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo