Monetarinė politika ekonomikos referatas


Įvadas. Monetarinė politika. Monetarinės politikos apibrėžimas. Monetarinės politikos struktūra. Monetarinės politikos priemonės. Monetarizmas. Monetarinės politikos įgyvendinimo problemos. Centrinis bankas. Centrinio banko veikla. Centrinio banko funkcijos. Lietuvos monetarinė politika. Lietuvos monetarinė politika prisijungus prie euro zonos. Lietuvos narystė euro zonoje. Išvados. Naudota literatūra.


Monetarinė politika valstybės ekonomikoje – neatskiriama, sudedamoji valstybės valdymo dalis, skirta finansų ir ekonomikos stabilumui palaikyti, sukurti tinkamas stabilaus ekonomikos vystymo ir efektyvaus visų valstybės išteklių naudojimo sąlygas vardan nuolatinio socialinio ekonomikos augimo visose visuomenės gyvenimo srityse. Pagrindinės monetarinės politikos priemonės yra atviros rinkos operacijos, privalomojo rezervo normos ir diskonto normos nustatymas. Valstybė negali būti efektyviai valdoma be monetarinės politikos, kaip sudedamosios ir svarbiausios valstybės valdymo sistemos dalies, sujungiančios pinigus, kaip turtą, išteklius ir mainų bei atsiskaitymo priemonę, su visa valstybėje veikiančia ekonomikos struktūra. Taigi, monetarinė politika sujungia pinigus ir ekonomika, siekiant kartu su fiskaline politika svarbiausių finansų stabilumo ir ekonominės politikos įgyvendinimo tikslų – užimtumo, pajamų augimo, visų kainų stabilumo lygio bei gerovės kilimo. Akivaizdu, kad monetarinė politika, kaip nuolatinė pinigų pasiūlos pokyčius valdanti, kryptingai siekiant finansų ir ekonomikos stabilumo ir efektyvumo, valstybės valdymo dalis, lemia ir valstybės ekonominės politikos formavimo ir įgyvendinimo sėkmę. Tik stabilūs finansai, palaikoma pinigų ir viso turto vertė gali užtikrinti ekonomikos augimą ir darnios visuomenės plėtros galimybes.

Pristatyti monetarinę politiką, jos įtaką šalies valdyme, priemones bei įgyvendinimo problemas;

Pinigų politiką vykdo visos instancijos, valdančios finansinius aktyvus. Svarbiausias vaidmuo tenka Centriniam bankui ( Lietuvos bankui). Kai kuriose šalyse, be centrinio banko, pinigų politiką vykdo ir kitos monetarinės instancijos, pvz., finansų ministerija.

Monetarinė politika, kaip neatskiriama sudedamoji valstybės valdymo dalis, skirta finansų ir ekonomikos stabilumui palaikyti, gali būti apibūdinama ir kaip procesas, kurio metu centrinio banko veikla valstybėje daro neabejotina įtaką ekonomikai. Formuojant ir įgyvendinant monetarinę politiką veikia ir grįžtamasis poveikio ryšys, ir daromas tiesioginis realioje ekonomikoje vykstančių pasikeitimų poveikis pačiai monetarinei politikai. Šio proceso metu paaiškėja, kokio stiprumo monetarinės politikos poveikio priemones ir kokiu mastu reikėtų naudoti centriniam bankui.

Monetarinę politiką įgyvendinant naudojamos priemonės skirstomos į trumpalaikes ir ilgalaikes pagal jų numatyto naudojimo terminus.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1851 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Monetarinė politika ekonomikos referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Monetarinė politika ekonomikos referatas. (2017 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/monetarine-politika-ekonomikos-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 03 d. 12:09
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo