Monitoravimo įrenginiai ginekologijoje


Įvadas. Ginekologija. Ginekologijos samprata. Ginekologinės ligos ir jų diagnostika. Ginekologiniai tyrimai. Monitoravimo prietaisai. Kolposkopas. Laparoskopas. Histeroskopas. Echoskopas. Išvados. Literatūra.


2. Susipažinti kokie tyrimai ir kokios ligų prevencijos atliekamos su ginekologijos monitoravimo įrenginiais.

3. Išanalizuoti dažniausiai naudojamų ginekologijoje monitoravimo prietaisų sudėtines dalis bei jų veikimo principą.

Dažnai pasitaikančios ginekologinės ligos: trichomonozė, bakterinė vaginozė, kandidamikozė, įvairūs kraujavimai iš gimdos, gimdos miomos, kiaušidžių cistos, nevaisingumas, mėnesinių ciklo sutrikimai. Kai kurių ginekologinių ligų diagnozė, pasireiškiant tam tikriems simptomams:

bakterinei vaginozei būdinga: gausios išskyros, pH>4,5, žuvies kvapas, užlašinus ant tepinėlio kalio šarmo, mikroskopuojant tepinėlyje matyti epitelio ląstelės, aplipusios anaerobinėmis ląstelėmis.

trichomonozei būdinga: pakitusios spalvos ir kvapo išskyros, noras dažniau šlapintis, skausmas šlapinantis, skausmas papilvėje, didesnis nei įprastai skausmas menstruacijų metu.

kandidamikozei būdinga: gausios bekvapės, baltos, varškinės išskyros, deginimas šlapinantis, ph<4,5, lytinių organų patinimas, paraudimas. Mikroskopuojant tepinelį, paruošus jį 10 proc. kalio šarmo ar fiziologiniu tirpalais, randama pseudomicelių. [5,6]

Pagal rekomendacijas pas gydytoją ginekologą reikėtų moteriai apsilankyti 1-2 kartus per metus. Šių apsilankymų metu yra atliekami tam tikri ginekologiniai tyrimai įtariant patologiją. Išskiriami dviejų tipų tyrimai: instrumentiniai ir laboratoriniai.

Kolposkopų stovai gali būti trejopi: sukamasis, balansinis ir tiesusis stovas. Dažniausiai juos sudaro rėmas, kūginė įstatymo anga, prispaudimo galvutės fiksavimo veržlė, prie tinklo jungiamas prietaisas, koja su penkiais ratukais ir atsvaru. [9]

Laparoskope esantys lęšiai iš šviesos šaltinio sklindantį spindulių pluoštą sukoncentruoja į siaurą spindulį, kuris yra praleidžiamas per priekinį stiklą į žmogaus kūną ir apšviečia tam tikro diapazono ertmę. Šis vaizdas, užfiksuotas vaizdo kamerų, esančių laparaskopo gale, yra perduodamas lęšiais į okuliarą arba tiesiai į monitorių. [13]

Histeroskopas - tai plonas teleskopas su šviesos šaltiniu ir kamera. Per jį gimda pripildoma dujų ar skysčio, taip pat galima įkišti chirurginius instrumentus. Histeroskopas gali būti lankstus ir nelankstus. Dažniausiai naudojami nelankstūs 2,9-5,5 mm skersmens prietaisai. Tiriant histeroskopu, galima įvertinti gimdos ertmės bei gleivinės pokyčius, apžiūrėti kiaušintakių vidines angas bei paimti gabalėlį audinių iš labiausiai pakitusių gimdos ertmės vietų. Operacinėms procedūroms naudojamas 9 mm skersmens histeroskopas- rezektoskopas. Histeroskopiniu- rezektoskopu galima pašalinti gimdos polipus, miomas, esančias gimdos ertmėje. [12, 15]

Išanalizavus mokslinę literatūrą, galima teigti, kad šiuolaikinė medicina kiekvieną dieną stipriai žengia į priekį, tad tam, kad jos inovacijomis būtų pasinaudota tikslingai negalima apsieiti ir be modernios medicininės įrangos. Be šiuo metu dažniausiai ir plačiausiai naudojamų monitoravimo įrenginių kaip: kolposkopas, laparoskopas, histeroskopas ir echoskopas, neįsivaizduojamas ginekologų ir ginekologų-akušerių kasdieninis darbas.

Susipažinus su ginekologiniais tyrimais ir ligų prevencijomis, kurios atliekamos su ginekologijos monitoravimo įrenginiais, pastebėta, kad nuolat tobulėjančios technologijos atveria kelią ne tik naujiems tyrimams, efektyviems gydymams ar procedūrų atlikimams, bet ir gydytojų kompetencijos tobulėjimui. Modernios monitoravimo technologijos, su kuriomis atliekami echoskopiniai tyrimai, kolposkopija, histeroskopija, histerosalpingografija ar laparoskopija padidina šių tyrimų efektyvumą bei gydytojų specialistų profesionalumą.

Pasidomėjus dažniausiai naudojamais ginekologijoje monitoravimo prietaisais, labiausiai paplitusiomis ginekologinėmis ligomis, jų diagnostika ir tyrimais, galima teigti, kad be šiuolaikinių ginekologinių prietaisų parinkti teisingą bei efektyvų gydymą, atlikti operacijas būtų itin sudėtinga. Tačiau vien modernių prietaisų neužtenka efektyviam ir profesionaliam gydymui. Tam, kad pacientui būtų nustatyta tiksli diagnozė ar atliktas teisingas gydymas operacijos ar procedūros metu, kartais prireikia kelių gydytojų specialistų nuomonių bei išvadų, kurios gali būti priimamos kolposkopo, laparoskopo, histeroskopo, echoskopo, dažniausiai naudojamų ginekologijoje monitoravimo įrenginių, dėka. Šių prietaisų pagalba, specialistai gali dirbti ne tik patogiau ir tiksliau, bet kartu bendradarbiaudami pasiekti ir geriausių rezultatų.

  • Microsoft Word 772 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2101 žodžiai)
  • Universitetas
  • Auksė
  • Monitoravimo įrenginiai ginekologijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Monitoravimo įrenginiai ginekologijoje. (2017 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/monitoravimo-irenginiai-ginekologijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 07:38
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo