Monolito ir gelžbetonio darbai, medžiagų ir mechanizmų poreikių skaičiavimas


Praktinis darbas nr. Monolitinio betono ir gelžbetonio darbai. Betonavimo darbų kiekių skaičiavimas. Konstrukcijų betonavimo darbų apimčių skaičiavimas Eil. Darbo pavadinimas Schema Skaičiavimo formulė Kiekis. Darbo sąnaudų , medžiagų ir mechanizmų poreikių skaičiavimas. Darbo sąnaudų ir mechanizmų poreikių skaičiavimas. Normatyvų pagrindimo šifras Darbų ir procesų pagrindimas Darbų apimtis Darbo sąnaudos žm. Mechanizmų sąnaudos maš. Visam darbui žm. Visam darbui Maš. Kalendorinio betonavimo darbų vykdymo grafiko sudarymas. Kalendorinis darbų vykdymo grafikas. Betonavimo darbų vykdymo schemos aprašymas.


Apskaičiavus betonavimo darbų visus kiekius apskaičiuoju darbo sąnaudas ir mechanizmų poreikius. Iš normatyvinių dokumentų parenku darbų pobūdį atitinkančius darbo kodus, kuriuose yra norminės mašinų ir žmogaus valandos.

Normatyvu N6 žymimi betonavimo darbai, tai normatyvas N6-17 Pamatų papėdžių betonavimas.

Mechanizmai - 30,48 maš. h : 8 – 3,81 maš. pam.

Mechanimų valandos prilygsta krano valandoms, kadangi joks kitas mechanizmas nebus naudojamas.

Darbininkų ar mechanizmų skaičių (10) ir pamainas (11) parenku atsižvelgdamas į darbų kiekius, jei apimtys nėra dideli parenku po vieną darbininką ar mechanizmą. Kai mašinų pamainos yra didesnės nei žmogaus darbo dienos, renkuosi darbų atlikimo trukmei mechanizmus. Į 12 poziciją įrašau normines sąnaudas (5 ar 8 poz.) padalinus iš darbininkų (10) ir pamainų (11) skaičių sandaugos.

Darbų įvykdymą procentais paskaičiuoju: iš žmogaus darbo dienos bei norminės mašinų pamainos (12) dalinant iš priimtų (13) ir dauginant iš 100 % ir įrašau į 14 poz.

Apskaičiuotąsias sąnaudas atitinkamai 6 ar 9 pozicijas gaunu atvirkštiniu būdu: 13 poziciją dauginant 10 ar 11 pozicijų sandaugos.

Paskaičiavęs priimtas mašinų ir žmonių darbo dienas gaunu, kad betonavimo darbai užtruks 18,42 darbo dienas. Sudariau darbo dienų grafiką kiekvienam darbų etapui.

Atstumai tarp pastato ašių 1-5 yra 16,25m, ir tarp A-D 9,2m.

Beveik visi betonavimo darbai bus atliekami su krano pagalba. Kur patogu, skiedinys bus gabenamas karučiais. Pamato papėdė ir pats pamatas bus betonuojamas pagal vykdymo schemą. P raide žymima pradžia, G – pabaiga, galas. Pandusas ir laiptai bus betonuojami vėliau.

  • Microsoft Word 60 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (946 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gytis
  • Monolito ir gelžbetonio darbai, medžiagų ir mechanizmų poreikių skaičiavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Monolito ir gelžbetonio darbai, medžiagų ir mechanizmų poreikių skaičiavimas. (2019 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/monolito-ir-gelzbetonio-darbai-medziagu-ir-mechanizmu-poreikiu-skaiciavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 11:46
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo