Monopolija ir konkurencija


Efektyvi monopolija. Monopolijos uždaviniai. Monopolijos teorijos. Efektyvi konkurencija efektyvi monopolija. Monopolija ir konkurencija lietuvos ukyje. Efektyvi monopolija. efektyvi konkurencija. Netobula konkurencija - tai. Monopolija referatas. Netobula konkurencija monopolija. Monopolija referatai.

Įvadas. Konkurencija. Tobulosios konkurencijos rinkos bruožai. Ekonomistai apie konkurencija. J. A. Schumpeterio efektyvios konkurencijos teorija. J. Robinson netobulos konkurencijos teorija. Monopolijos. Grynoji monopolija. E. Chamberlino monopolinės konkurencijos teorija. Įšvados. Literatūros sąrašas.

Konkurencija yra pagrindinė jėga ekonomikoje ir pagrindinis kainų pasirinkimo faktorius. Nuo konkurencijos priklauso produktų bei paslaugų gamyba, įmonių įtaka rinkoje. Konkurencija vidinėje šalies rinkoje palaikoma dėl laisvo užsienio prekių importo . Taigi, kartu su vidaus konkurentais susiduria su išoriniais konkurentais. Konkurencija gyvina ir skatina verslą, didina jo efektyvumą.

Konkurencija yra neatsiejama nuo savo priešingybės - monopolijos, kuri yra papildomas veiksnys rinkoje. Tai veiksnys, kuriam nepavyko įgyti traukos kapitalistinės prekių ekonomikos pradiniame etape, XX amžiuje pradėjo vaidinti lemiamą vaidmenį, gaminant ir parduodant prekes.

Referato uždaviniai:

1.Išaiškinti kas yra monopolija ir konkurencija

2.Sužinoti kokios yra konkurencijos ir monopolijos tipai, bei tipų bruožus

3.Išaiškinti kaip apibūdindavo šias sąvokas ekonomistai XIX-XX amžiuje

Referato tikslas: Sužinoti kas yra monopolija ir konkurencija.

Problema: Kaip veikia konkurencija ir monopolija į rinką ir visuomenę?

Tyrimo metodai: loginės abstrakcijos metodas, istorinis metodas

  • Microsoft Word 55 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (3396 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ekaterina
  • Monopolija ir konkurencija
    10 - 1 balsai (-ų)
Monopolija ir konkurencija. (2012 m. Lapkričio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/monopolija-ir-konkurencija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 10:19
×