Monopolinė konkurencija, duopolija, oligopolija


Hotelingo paradoksas. Oligopolijos pavyzdziai. Ekonomikos rinkos duopolija. Kuo monopolines konkurencijos rinka panasi su tobulos konkurencijos. Iejimo i monopoline rinka kliutys. Oligopolija pavyzdziai. Hotelingo paradoksas savoka. Monopolijos ir duopolijos palyginimas. Oligopolijos ir monopolijos palyginimas. Duopolija..

Įvadas. Monopolinė konkurencija. Monopolinė rinka ir jos bruožai. Monopolinė valdžia ir įėjimo į monopolinę rinką kliūtys. Kainų diskriminacija. Monopolinės konkurencijos rinka ir jos bruožai. Ilgasis ir trumpasis laikotarpiai. Nekaininė konkurencija ir jos reikšmė. Monopolinės konkurencijos ir monopolijos palyginimas. Oligopojija. Oligopolinė rinka ir jos buožai. Įėjimo į oligopolinę rinką kliūtys. Oligopolinės rinkos pobūdžiai. Nešo pusiausvyra. Kartelio modelis. Vyraujančios firmos (kainų lyderio) modelis. Duopolija.Duopolinė rinka. Kurno modelis. Hotelingo paradoksas. nešo pusiausvyra. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas

Jau nuo senų senovės pasaulyje egzistavo skirtingos rinkos struktūros. Taip pat yra ir šių dienų pasaulyje. Kiekvieną dieną žmogus susiduria su skirtingomis rinkomis net pats to nežinodamas ar nepastebėdamas. Juk skirtingos prekės yra parduodamos įvairios struktūros rinkose: daržoves galima pirkti turgavietėje, kurioje yra daug pardavėjų, pietauti galima nedidelėje kavinėje, kuri gamina tik dietinį maistą, o vandenį mieste paprastai tiekia vienintelė įmonė. Taigi prekės yra parduodamos skirtingose rinkose, kurios, visų pirma, skiriasi tuo,kad jas gaminančių ir parduodančių firmų skaičius yra skirtingas, kad jos parduoda daugmaž vienodą produktą arba, atvirkščiai, siekia, kad jų produktas būtų kuo skirtingesnis, arba parduoda visiems absoliučiai vienodas prekes, pavyzdžiui, vandenį, elektrą ar paslaugas, tokias kaip miesto transporto, vienodomis kainomis.

Ekonomikos teorijoje paprastai yra analizuojamos tobulos konkurencijos ir netobulos konkurencijos rinkos.[1.P.107] Būtent todėl ir pasirinkau šią rašto darbo temą, kad pati išsiaiškinčiau ir kitus supažindinčiau su netobulos konkurencijos rinkos modeliais.

Pagrindinis šio darbo tikslas: išanalizuoti netobulos konkurencinės rinkos modelius.

Uždavinai:

1.Supažindinti su ekonominės rinkos struktūromis;

2.Išanalizuoti monopolinę konkurenciją;

3.Išanalizuoti oligopoliją;

4.Išanalizuoti duopoliją.

Darbo metodai: mokslinės - teorinės literatūros apžvalga ir analizė.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 48 KB
  • 2013 m.
  • 19 puslapių (4321 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dorota
  • Monopolinė konkurencija, duopolija, oligopolija
    10 - 2 balsai (-ų)
Monopolinė konkurencija, duopolija, oligopolija. (2013 m. Sausio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/monopoline-konkurencija-duopolija-oligopolija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 19:04
×