Monopolinė konkurencija skaidrės


Monopolinė konkurencija. Monopolinė konkurecija. Monopolinė konkurencija (angl. Monopolinės konkurencijos bruožai. Santykinai didelis įmonių, tiekiančių rinkai panašią. Esant monopolinei konkurencijai įmonės gamina mažiau produkcijos lyginant su efektyviausios gamybos apimtimis. Monopolinės konkurencijos rinka. Po tobulos konkurencijos ir monopolinės rinkų modelių aprašymo monopolinės konkurencijos terminas gali pasirodyti nelogiškas. Antroji monopolinės rinkos prielaida yra ta. Paklausos kreive monopolines konkurencijos rinkoje. Monopolinėje rinkoje įmonė gali didinti prekių kainą ir mažinti produkcijos apimtį. Monopolinės konkurencijos rinka ir jos požymiai. Daugumoje rinkų konkuruojančiųjų firmų produktai yra nestandartizuotos prekės. Monopolinė konkurencija yra tokia rinkos struktūra. Firmos produkto diferenciacijai įtakos turi kokybė. Kadangi monopolinės konkurencijos firmų produktai yra bent kiek diferencijuoti. Monopolinės konkurencijos sąlygomis firma nustato savo produktams individualią kainą. Trumpalaikė ir ilgalaike pusiausvyra. Monopolinės konkurencijos rinkoje įmonės nustato individualias prekių kainas savo diferencijuotiems gaminiams. Tačiau ekonominis pelnas masina kitas įmones pereiti į finansiškai naudingą rin­ką. Taigi įmonių elgsena monopoli­nės konkurencijos rinkoje panaši kaip ir tobulos konkurencijos rin­koje. Lyginant su tobulos. Rinkos struktūru palyginimai. Pavyzdys Coca Cola gamintojai. Monopolinė konkurencija panaši į tobulą konkurenciją tuo. Šaltiniai.

Monopolinė konkurencija (angl. Monopolistic competition) -Tokia rinkos padėtis, kai daugelis įmonių gamina labai panašią produkciją.

Monopolinė konkurencija panaši į tobulą konkurenciją tuo, kad: a) ribinės pajamos yra mažesnės už kainą; b) nėra kliūčių ateiti į rinką ir ją palikti; c) firmos paklausos kreivė yra neigiamo nuolydžio; d) užtikrinamas gamybos efektyvumas. Monopolinė konkurencija naudinga visuomenei, kadangi: a) firmos negauna pelno; b) ilguoju laikotarpiu kaina yra lygi ribiniams kaštams; c) užtikrinama didelė prekių įvairovė; d) visi atsakymai teisingi.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 781 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (1218 žodžiai)
  • Simona
  • Monopolinė konkurencija skaidrės
    10 - 10 balsai (-ų)
Monopolinė konkurencija skaidrės. (2015 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/monopoline-konkurencija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:25
×