Moralinės dilemos


2017 metų etikos konkurso ,, Moralinės dilemos “ 10 klasių mokiniams. Sukurk moralinę dilemą. Dilemą gali kurti bet kokia pasirinkta tema ar temomis , tačiau galimi pasirinkimo variantai būtinai turėtų turėti moralinį aspektą.


Manau, jog etinės vertybės šioje dilemoje yra, tai yra apgalvota galimybė nepadėti vaikui ir palikti jį vieną. Doronė vertybė yra pasiaukojimas, pareigos padėti vaikui jausmas. Aš darbininkės vietoje padėčiau vaikui surasti tėvus, naują darbą galima susirasti, o vaikas gali daugiau nebematyti savo šeimos. Kaip sako viena japonų patarlė ,,Spūvio atgal nesugrąžinsi“. Taip pat, manau, jog čia labai tinka I. Kanto citata ,, Gera valia atlikti savo pareigą“. Nes padėdama vaikui, aukojant savo darbą ir taip atliekama pareiga. Perskaičius dilemą iš karto galvojau apie vaiką ir giliau pamąsčius galvojau tą patį. Žinau dėl šio elgesio būčiau išmesta iš darbo, tačiau visada būna antra galimybė.

Įsivaizduok, jog tavo šalis įsitraukia į karinį konfliktą su kaimyninė šalimi. Prasideda žiaurus karas. Dieną ir naktį bombarduojami miestai, mokyklos, darželiai.

Tavo šeima palaiko puolančiąją pusę. Tu jų pažiūroms nepritari, todėl kartu su artimiausiais draugais stojate į partizanų gretas, norėdami atstumti užpuolikų pajėgas.

Karas tęsiasi ilgai ir negailestingai. Iš 7 partizanų jūsų būryje likote tik jūs ir dar 2 kiti. Norėdami aplankyti artimuosius, jūs grįžtate vėlai vakare namo, tačiau randate savo šeimą žiauriai išžudytą puolančiosios šalies spec. dalinių. Ant sienos krauju parašyta - Išdavikai.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1152 žodžiai)
  • Mokykla
  • Karolina
  • Moralinės dilemos
    10 - 2 balsai (-ų)
Moralinės dilemos . (2017 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/moralines-dilemos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 04:55
×