Moralinės vertybės lietuvių rašytojų kūriniuose


Moralinės vertybės lietuvių rašytojų kūriniuose. Moralė (lot. moralis – dorovinis) Apibūdina gero ir blogo žmonių elgesio normas Kurias nustato bendruomenė. Moralinės vertybės. Vertybės – tai stipriausios vidinės nuostatos. Jonas Biliūnas. XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios Lietuvos rašytojas, publicistas. Jono Biliūno „Vagis“. Moralinės vertybės –. Svarbiausia žmogaus teisėja - sąžinė. Atimti kito gyvybę, net ginantis nuo vagies. Mykolaitis-Putinas. Romanas „Altorių šešėly“. XX a. pradžios Lietuvos poetas ir prozininkas. Laisvės siekimas yra. Laisvė. Liudas Vasaris savo gyvenime turėjo keturias moteris(Liucę. Meilė. Kristijonas Donelaitis. Liuteronų kunigas, Mažosios Lietuvos lietuvių grožinės literatūros pradininkas. (XVIII a. ). Šį teiginį puikiai iliustruoja ekspersyvus kreipinys “Ak. Tautiškumas-. aukščiausia vertybė. Ištraukoje piktinamasi ir dėl pakitusių žmogaus moralinių nuostatų.

Laisvės siekimas yra žmogaus esmė, o menas yra autentiška tos esmės išraiška. Pagrindinis veikėjas Liudas Vasaris ieško kelio į žmogaus laisvę.(Koks gyvenimo kelias skirtas jam, kunigo ar poeto?) Liudas įstojo į seminariją: Dėl tėvų noro Dėl baimės prarasti religinį tikėjimą Dėl noro tarnauti Lietuvai.

Liudas Vasaris savo gyvenime turėjo keturias moteris(Liucę, Nepažįstamąją, Baronienę ir Auksę) Liucė - Vasario mylimoji ir gyvenimo prasmė. Katedros Nepažįstamoji – vizija, kūribos mūza. Baronienė Rainakienė - sugebėjo padrasinti Vasarį meilei ir kūrybai.

  • MS PowerPoint 3730 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (376 žodžiai)
  • Mokykla
  • Unte
  • Moralinės vertybės lietuvių rašytojų kūriniuose
    10 - 3 balsai (-ų)
Moralinės vertybės lietuvių rašytojų kūriniuose. (2015 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/moralines-vertybes-lietuviu-rasytoju-kuriniuose.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 05:48
×